Skandal! Sąd wydał nakaz aresztowania Romanowskiego

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa rozpatrzył wniosek nielegalnej Prokuratury Krajowej w sprawie tymczasowego aresztowania Marcina Romanowskiego - posła PiS, który w latach 2019-2023 jako wiceszef MS nadzorował Fundusz Sprawiedliwości. Nakazał aresztować posła na trzy miesiące. To skandaliczna decyzja sądu.
Sąd w punkcie pierwszym umorzył postępowanie, wskazując, że prokuratura nie uzyskała zgody Sejmu. W pozostałym zakresie sąd zdecydował areszt na okres 3 miesięcy. Postanowienie jest wykonalne, a mec. Bartosz Lewandowski zapowiedział zażalenie.
Wniosek o tymczasowe aresztowanie Romanowskiego rozpatrzyła w jednoosobowym składzie sędzia Monika Louklinska.
Marcin Romanowski nie był obecny na poniedziałkowym posiedzeniu sądu ze względu na stan zdrowia. Jego pełnomocnik przedstawił zwolnienie lekarskie wystawione Romanowskiemu do 23 grudnia.
Prokuratura Krajowa zarzuca Romanowskiemu popełnienie 11 przestępstw, m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej i ustawianie konkursów na pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości. Romanowski i politycy PiS uważają, że śledztwo dotyczące Funduszu Sprawiedliwości jest "polityczną ustawką", a także "zemstą polityczną przy użyciu prokuratury".
Źródło: Republika
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze

Amerykańska lewica w kryzysie. Sondaż pokazuje dramatyczne załamanie poparcia Demokratów

Żaryn komentuje słowa Hołowni: otrzymaliśmy potwierdzenie, że obecny układ rządzący w Polsce generuje najpoważniejsze dla RP zagrożenia

Putin szuka winnych. Seria zatrzymań po porażkach na froncie

Garderoby, dzieci i… 12 białych róż! Wymagania Jennifer Lopez na koncercie w Polsce robią wrażenie!

Dziennikarze WP o kulisach afery noclegowej w Turcji. Główny Inspektor Transportu Drogowego pobierał opłaty za noclegi?

Eutanazja nadal nielegalna we Włoszech. Jednak wyrok TK budzi niepokój wśród obrońców życia
