Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili około 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
13:02 Sri Lanka: 12 osób zginęło w pożarze domu opieki dla starszych
12:30 Małopolskie: Odnaleziono wrak śmigłowca; w katastrofie w Beskidzie Wyspowym zginął 30-letni pilot
11:39 AFP: nie żyje francusko-irańska autorka komiksów i reżyserka Marjane Satrapi
11:13 Opolskie: Kwietne dywany ułożono w czterech miejscowościach regionu
09:12 Śląskie: Ponad 2300 strażaków interweniowało w związku z intensywnymi opadami deszczu
08:53 Beskidy: W górach deszczowy poranek; warunki na szlakach trudne
08:44 Sondaż IBRiS dla Polsat News: KO - 29,3 proc.; PiS - 23,7 proc.; Konfederacja - 13,4 proc.
Ważne Ukazała się najnowsza książka prof. Sławomir Cenckiewicz, Michał Rachoń i Grzegorz Wierzchołowski. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie W sobotę 6 czerwca o godz. 18.00 przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki odbędą się uroczystości związane z 16. rocznicą jego beatyfikacji. Jednym z wyjątkowych punktów wydarzenia będzie posadzenie drzewka tatrzańskiego przez górali
Wydarzenie Kluby "Gazety Polskiej" zapraszają na Jubileuszowe Spotkanie Czcicieli Męczenników z Pariacoto, 06-07 czerwca, Kalwaria Pacławska
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Poznań zaprasza na spotkanie z Posłem Januszem Kowalskim i konstytucjonalistą dr. Oskarem KIDĄ. 8 czerwca, godz. 18:00. Hotel Mercure, ul. Roosevelta 20, Poznań
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Elbląg i poseł Teresa Wilk zapraszają na spotkanie z legendą Solidarności Adamem Borowskim. 9 czerwca, godz.17:00, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego filia w Elblągu, ul. Stoczniowa 10
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Jelenia Góra zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem. 10 czerwca, godz. 18:00, aula w domu katechetycznym, ul. Mikołaja Kopernika 1, Jelenia Góra
Wydarzenia Informujemy, że powstał 565. Klub „Gazety Polskiej” w Hajnówce (woj. podlaskie)
Wydarzenia Informujemy, że reaktywował się Klub "Gazety Polskiej" Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie)
Wydarzenie Kluby "Gazety Polskiej" Kołobrzeg, Koszalin zapraszają na spotkanie dr. Markiem Wochem 6 czerwca, godz. 16:00. Hotel Stary Koszalin, ul. Szczecińska 32
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Bytom zaprasza na spotkanie z prof. Zbigniewem Krysiakiem 15 czerwca, godz. 17:00 Aula przy parafii WNMP na rynku w Bytomiu.

SZOK! Nowa twarz Trzaskowskiego. Tym razem - obrońca granicy

Źródło: x.com/@trzaskowski_

Rafał Trzaskowski kolejny raz założył maskę. Tym razem, przekonywał, że obrona granicy polsko-białoruskiej to konieczność. Nie obyło się też bez ataków pod adresem poprzedników - Prawa i Sprawiedliwości. Minął się z prawdą, i to wielokrotnie.

Kolejna maska Trzaskowskiego

Kampania prezydencka ruszyła na całego. Choć była to tylko formalność, gdyż kandydaci na urząd prezydenta RP już wcześniej jeździli po Polsce, by spotykać się z mieszkańcami poszczególnych miejscowości. Nawet, jak w przypadku m.in. Karola Nawrockiego, tych mniejszych. 

I to właśnie w trakcie prekampanii mogliśmy poznać różne twarze Rafała Trzaskowskiego. Mimo, że przez lata utrudniał zorganizowanie Marszu Niepodległości, w listopadzie wywiesił flagę w centrum Warszawy, kreując się na zagorzałego patriotę. 

Później nagrywał filmiki, gdzie przekonywał, że jest przeciwnikiem unijnych szaleństw, związanych z ekologią. Np. przeciwko umowie z Mercosurem. 

Zobacz: Nie polskie, a niemieckie. Trzaskowski znów sięga po obce drzewa

Teraz... broni granicy

Teraz, czas na kolejną odsłonę - Rafała w roli obrońcy polskiej granicy. A kto przez lata obrażał poprzedników politycznych, twierdząc, że dyskryminują "biednych migrantów"? 

Dziś Trzaskowski pojawił się w Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie). Mówił tam o... konieczności obrony polskiej granicy. Nowość, prawda?

Jestem zdania, że w 2026 roku Polska powinna wydawać 5 proc. PKB na obronność, na bezpieczeństwo. Uważam, że dokładnie tak samo powinna robić cała UE. My musimy podnosić swoje zdolności bojowe, ale również podnosić swoją zdolność odstraszania, stąd też projekt „tarcza wschód”. Poprzednicy mówili raczej o zagrożeniu z zachód, co było kompletną paranoją, słyszeliśmy te słowa

 - mówił. 

Znając fakty, jest to kłamstwo. To właśnie rząd Zjednoczonej Prawicy przez lata akcentowali, jak groźnym zagrożeniem jest Rosja. 

Wszyscy Polacy wiedzą, że zagrożenie jest tak naprawdę ze wschodu i jego nie może lekceważyć, stąd projekt umocnień na całej granicy, 800 km umocnień, który jest realizowany i będzie gotowy do 2028 roku. Zdolność odstraszania jest niesłychanie istotna, dlatego że musimy zademonstrować Putinowi, że jesteśmy gotowi na każdy scenariusz, bo właśnie to odstrasza. Putin rozumie tylko język siły, dlatego w ten sposób postępujemy, budujemy umocnienia

 - dodał. 

Tyle, że to właśnie jego środowisko polityczne, w dużej mierze, było przeciwko budowie zapory na granicy polsko-białoruskiej. 

Źródło: Republika, x.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X