Przejdź do treści
08:42 Wietnam: statek z turystami wywrócił się podczas nagłej burzy podczas wycieczki krajoznawczej, w wyniku czego zginęło 37 osób
07:32 Korea Południowa: liczba ofiar śmiertelnych w wyniku ulewnych deszczów, które wywołały osuwiska i powodzie wzrosła do 14, służby ratownicze poszukują 12 zaginionych osób
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

SONDAŻ: Czy Polacy chcą dymisji rządu Tuska? Sprawdzono!

Źródło: x.com/@Platforma_org

Działania zarówno sztabu Rafała Trzaskowskiego, jak i jego partyjnego szefa - Donalda Tuska, z pewnością miały przełożenie na wyborów Polaków w wyborach prezydenckich 2025. Czy następny krok to dymisji rządu? O to zapytano w sondażu!

Dymisja rządu Tuska?

"Czy gabinet Donalda Tuska powinien ustąpić w związku z przegraną Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich?" - takie pytanie zadano ankietowanym w ramach badania SW Research na zlecenie "Rzeczpospolitej". 

Zdania są mocno podzielone, a duża część osób... po prostu nie wie. 

Za tym, aby rząd Tuska zrezygnował opowiedziało się 36,5 proc. badanych. 40,1 proc. jest temu przeciwna. 

Niemniej, aż 23,3 proc. osób objętych badaniem nie wiedziało, którą odpowiedź wybrać. A to blisko 1/4 wszystkich biorących udział w sondażu.

Jak rozłożyły się wyniki?

Z danych sondażowych wynika, że sprzeciw wobec dymisji rządu był wyraźniejszy wśród osób powyżej 50. roku życia – aż 49 proc. ankietowanych z tej grupy nie popierało zmiany. 

Natomiast większe poparcie dla ustąpienia rządu wyrażali respondenci z terenów wiejskich (41 proc.) oraz z małych miast liczących do 20 tys. mieszkańców (40 proc.). 

Z kolei mieszkańcy większych miast, zwłaszcza tych o populacji od 200 do 299 tys. (48 proc. przeciwnych) oraz od 20 do 99 tys. (47 proc. przeciw), częściej sprzeciwiali się dymisji.

Źródło: Republika, Rzeczpospolita

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Lubuskie: Kolejny samorząd bez pieniędzy unijnych. W tle szantaż migrantami

Meta odmawia podpisania unijnego kodeksu AI: Europa zmierza w złym kierunku

PILNE: Główny inspektor sanitarny potwierdza przypadek cholery Polsce

Marokańczyk napastował seksualnie holenderską turystkę w Maladze

Burze, gwałtowny wzrost stanów wody i... upały. IMGW wydaje ostrzeżenia

Rosja zacieśnia pętlę: używasz VPN-u. Skończysz w łagrze?

Skandal w USA: Gabbard oskarża Obamę o stworzenie "afery rosyjskiej"

Zwrot akcji w sprawie śmierci Felixa Baumgartnera! Miał świadomie uniknąć masakry dzieci

Burza polityczna w USA: chodzi o miejsce zakwaterowania imigrantów

75 478 059 - Telewizja Republika najbardziej angażującym profilem na YouTube

Policjant i żołnierz kłócili się o ziemię. Ścięli ich obu

Rosjanka z dwiema córkami odnaleziona w jaskini pełnej węży

Uziemili samoloty na czterech moskiewskich lotniskach

Prezydent oczekuje, że Rosja przyzna się do zestrzelenia samolotu

Nie tylko ludzie cierpią na tej wojnie: zwierzęta dotyka ten los

Najnowsze

Lubuskie: Kolejny samorząd bez pieniędzy unijnych. W tle szantaż migrantami

Burze, gwałtowny wzrost stanów wody i... upały. IMGW wydaje ostrzeżenia

Rosja zacieśnia pętlę: używasz VPN-u. Skończysz w łagrze?

Skandal w USA: Gabbard oskarża Obamę o stworzenie "afery rosyjskiej"

Zwrot akcji w sprawie śmierci Felixa Baumgartnera! Miał świadomie uniknąć masakry dzieci

Meta odmawia podpisania unijnego kodeksu AI: Europa zmierza w złym kierunku

PILNE: Główny inspektor sanitarny potwierdza przypadek cholery Polsce

Marokańczyk napastował seksualnie holenderską turystkę w Maladze