Przejdź do treści
20:16 Kosowo: według sondaży exit poll, w przedterminowych wyborach wygrała partia Samostanowienie (Vetevendosje) dotychczasowego premiera Albina Kurtiego
19:50 Prezydent USA Donald Trump na początku spotkania z prezydentem Ukrainy: uważam, że mamy podstawy do zawarcia porozumienia w sprawie Ukrainy, korzystnego dla wszystkich
19:05 Pilne: Rozpoczęło się spotkanie prezydentów Donalda Trumpa i Wołodyra Zełenskiego w Mar-a-Lago
18:15 Prezydent USA Donald Trump powiedział w niedzielę, że odbył „dobrą i bardzo produktywną” rozmowę telefoniczną z Władimirem Putinem. Do rozmowy doszło tuż przed spotkaniem Trumpa z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim
17:15 Protestujący studenci w Serbii zbierają w niedzielę podpisy pod apelem o rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych - przekazały lokalne media. W ramach akcji „Rozpisz zwycięstwo” w ponad 100 miejscowościach kraju rozstawiono ok. 500 stanowisk
14:42 Podlaskie: 65-latek zginął w pożarze domu w Siemiatyczach
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Rosjanie boją się Kellogga. Przekazali stanowisko

Źródło: Keith Kellogg - x.com/@generalkellogg

Rosyjscy oficjele przekazali Stanom Zjednoczonym, że nie chcą, aby wysłannik USA ds. Ukrainy i Rosji Keith Kellogg był zaangażowany w rozmowy na najwyższym szczeblu, mające na celu doprowadzenie do zakończenia wojny na Ukrainie - podała w czwartek NBC News.

Kellogg osobiście nie uczestniczył w dotyczących wojny na Ukrainie rozmowach na wysokim szczeblu, m.in. w spotkaniu z udziałem doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA Mike'a Waltza i sekretarza stanu Marco Rubio z delegacją ukraińską w Arabii Saudyjskiej we wtorek.

Był również nieobecny na spotkaniu na wysokim szczeblu z Rosjanami w Arabii Saudyjskiej w lutym.

Według NBC News, która powołuje się na urzędnika rosyjskiej administracji, Kellogg postrzegany jest jako amerykański polityk zbyt przychylny Ukrainie. 

To nie nasz typ, to nie ten kaliber, którego szukamy – cytuje rosyjskiego urzędnika amerykańska stacja.

Agencja Reutera przypomina, że Kellogg był czasami bardziej krytyczny wobec rosyjskiej agresji na Ukrainie niż inni urzędnicy amerykańskiej administracji. Jako przykład podaje jego ostrą krytykę skierowano w stronę Rosji za zakrojony na szeroką skalę atak na Ukrainę w czasie świąt Bożego Narodzenia.

Boże Narodzenie powinno być czasem pokoju, a jednak Ukraina została brutalnie zaatakowana w Boże Narodzenie — napisał Kellogg 25 grudnia ub.r. na platformie X. - Przeprowadzanie zakrojonych na szeroką skalę ataków rakietowych i dronów w dniu narodzenia Pańskiego jest niewłaściwe - dodał.

 

Mimo to Kellogg, jak przypomina Reuters, konsekwentnie bronił stanowiska Trumpa w sprawie wojny na Ukrainie, w tym niedawnej decyzji o wstrzymaniu wymiany informacji wywiadowczych z Kijowem.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA James Hewitt powiedział NBC News, że Kellogg pozostaje "cennym członkiem zespołu, szczególnie jeśli chodzi o negocjacje z naszymi europejskimi sojusznikami".

Źródło: Republika/PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Dni wolnych od pracy jest zbyt dużo? Niektórzy uważają, że tak

Rekordowa fala zwolnień! 88 tysięcy ludzi na bruku?

Ruszyły rozmowy o planie pokojowym. Trump: mamy podstawy do zawarcia porozumienia

Niemcy są zawiedzione Polską. Tusk stanowczo za mało się stara?

Policjanci z Mławy ruszyli na ratunek. Ocalono psa, który zawisł na ogrodzeniu

Rozpoczęły się rozmowy Trump - Zełenski. "Losy wojny mogą rozstrzygnąć się do końca roku"

Ordo Iurs apeluje: podpisz petycję przeciw cenzurze i stań po stronie wolności słowa

81 lat temu Niemcy obrócili Pałac Saski w stertę gruzów

Nowa teoria polityków KO. 6-letni Nawrocki stał na bramce w hotelu

Formela: Polska podniosła sprawę ekshumacji, Ukraina milczy

Tusk atakuje Kaczyńskiego. Skandaliczny wpis Treli. Odlot Maleńczuka u Schnepf

Cenckiewicz ostro: czyściliście groby okupantów sowieckich w Polsce

Zełenski dotarł do Miami na spotkanie z Trumpem

Cioromski: Republika dociera do Polonii w USA. To klucz do sukcesu

Prezydent do Tuska: trudno uwierzyć, że kończyliśmy ten sam wydział - historyczny

Najnowsze

Dni wolnych od pracy jest zbyt dużo? Niektórzy uważają, że tak

Policjanci z Mławy ruszyli na ratunek. Ocalono psa, który zawisł na ogrodzeniu

Trump Zełenski

Rozpoczęły się rozmowy Trump - Zełenski. "Losy wojny mogą rozstrzygnąć się do końca roku"

Ordo Iurs apeluje: podpisz petycję przeciw cenzurze i stań po stronie wolności słowa

81 lat temu Niemcy obrócili Pałac Saski w stertę gruzów

Rekordowa fala zwolnień! 88 tysięcy ludzi na bruku?

Ruszyły rozmowy o planie pokojowym. Trump: mamy podstawy do zawarcia porozumienia

Niemcy są zawiedzione Polską. Tusk stanowczo za mało się stara?