Przejdź do treści
10:43 Po zderzeniu samochodów osobowych zablokowana jest droga krajowa nr 51 w Wichrowie (woj. warmińsko-mazurskie). Trzy osoby poszkodowane w tym wypadku trafiły do szpitala
10:20 Norwegia: Ministerstwo obrony ogłosiło w niedzielę, że przeznaczy ok. 7 mld koron (ponad 2,5 mld zł) na wzmocnienie ukraińskiej obrony przeciwlotniczej. Do Ukrainy trafią m in. pociski do systemów Patriot
9:56 Od niedzieli czynne są znowu wszystkie pochylnie Kanału Elbląskiego. Przez ostatni tydzień żegluga nie była tam możliwa z powodu awarii tzw. kanału obiegowego w Kątach
9:05 Ukraiński atak z użyciem drona spowodował krótkotrwały pożar w Kurskiej Elektrowni Atomowej na zachodzie Rosji, uszkodził transformator pomocniczy i doprowadził do spadku mocy eksploatacyjnej jednego z bloków
Wydarzenie Kluby GP New York i New Jersey w imieniu organizatorów zapraszają Polonię na: XXXV Memoriał Kazimierza Deyny – turniej polonijnych drużyn: niedziela 24 sierpnia, Garfield High School, Garfield, NJ, początek 8:00 am
Wydarzenia 90. rocznica urodzin ks. Czesława Banaszkiewicza. Msza święta odbędzie się w najbliższą niedzielę (24.08) o godz. 10:00 w Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie W czwartek 28 sierpnia 2025r. o godzinie 16:00, w auli Wyższej Szkoły Ekonomicznej, przy ul. Zwycięstwa 14 w Białymstoku odbędzie się spotkanie z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytomiu zaprasza 8 września na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, Anną Zyzek oraz Pawłem Piekarczykiem. Restauracja "W Starym Kinie", ul. Alojzjanów 27. Początek godz. 18:00.
Wydarzenie Klub "GP" w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza 9 września na spotkanie z Piotrem Nisztorem. Hotel i Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58 Aleksandrów Łódzki. Godz. 18.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Karol Nawrocki: ściga mnie Federacja Rosyjska, grozi mi 5 lat łagru

Źródło: x.com/@Nawrocki25

Karol Nawrocki zapewnił w niedzielę na spotkaniu z wyborcami w Bartoszycach, że będzie walczył o dobro kraju. Ja do lękliwych nie należę, od 2 lat ściga mnie Federacja Rosyjska, grozi mi 5 lat łagru, więc protest ze świecami, czy artykuły w New York Times mnie nie przerażają - zapewnił.

40 obiektów sowieckiej propagandy

Karol Nawrocki został zapytany przez emerytowaną rolniczkę spod Bartoszyc, czy wystarczy mu odwagi do zreformowania wymiaru sprawiedliwości. Zapewniając kobietę o swojej determinacji w tym zakresie Nawrocki powiedział, że "nie należy do lękliwych".

"Obaliłem ponad 40 obiektów sowieckiej propagandy i od 2 lat ściga mnie za to Federacja Rosyjska. Grozi mi 5 lat łagrów, dlatego protest ze świecami, czy artykuły w New York Times mnie nie przerażają" 

- odpowiedział Nawrocki i zapewnił, że dla niego jako prezydenta najważniejsze znaczenie będzie miało to, co będą mówili Polacy, a nie "europejski urzędnik".

Nawrocki, podobnie jak w sobotę w Gołdapi, mówiąc o potrzebie zreformowania wymiaru sprawiedliwości stwierdził, że nie wyklucza przeprowadzenia w tej sprawie referendum.

Porozumienie z ministerm obrony  

Kandydat na prezydenta nawiązał także do potrzeby budowania bezpieczeństwa energetycznego, żywnościowego i militarnego Polski. Jak wskazał, nasze bezpieczeństwo to co najmniej 300-tysięczna armia. "Wszyscy czekamy, żeby Polska była największą lądową armią NATO w Unii Europejskiej i to jest do osiągnięcia" - zapewnił.

Przekonywał, że w tym kierunku przed 15 października 2023 r. szedł rozwój polskich sił zbrojnych, ale w ostatnich dwóch latach przyjęcia do WP i WOT spadły trzykrotnie. Deklarował, że jako prezydent znajdzie porozumienie z obecnym ministrem obrony narodowej, wicepremierem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, bo - jak zaznaczył - politycy muszą dogadywać się w kwestiach bezpieczeństwa kraju.

"Nie możemy ulegać partyjnym, politycznym i światopoglądowym emocjom, tylko musimy dbać o bezpieczeństwo Polek i Polaków. I jestem spokojny, że ta współpraca, jeśli nastąpi, będzie układać się dobrze"

- mówił. Zastrzegł jednocześnie, że nie będzie się układać dobrze jego współpraca z tymi, którzy - według niego - odpowiadają za spadek przyjęć do Wojska Polskiego.

Rosja to okrutna bestia

Podczas wystąpienia w Bartoszycach nawiązał do bliskości tego miasta do granicy z Federacją Rosyjską, którą określił jako "okrutną bestię" i "państwo postkomunistyczne”. Dlatego - jak powtórzył - chce powiedzieć mieszkańcom Bartoszyc, że jako przyszły zwierzchnik sił zbrojnych jest gotowy do ciężkiej pracy i do kompromisów, gdy tego wymaga sytuacja polityczna, aby budować siłę Wojska Polskiego.

Były burmistrz Dobrego Miasta Jarosław Kowalski zapytał Nawrockiego, czy nie uważa, że Polska powinna być jak państwo Izrael. Kowalski nie doprecyzował, co miał na myśli, a Nawrocki w odpowiedział, że zgadza się z tym w odniesieniu do poziomu szkolenia młodych ludzi w zakresie obrony cywilnej, silnej armii i wysoko wyspecjalizowanych służb specjalnych.

Źródło: Republika, PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X


 


 


 

Wiadomości

Przywrócono ruch żeglugowy przez pochylnie Kanału Elbląskiego

Na pewno wiesz co liżesz? Nadmorskie lodziarnie pod lupą Sanepidu, nie jest dobrze

Pomorskie: Dwie osoby zginęły w pożarze domu w Gniewie

Kto dziś wypije "Polityczną kawę"?

Utrudnienia w Punkcie Poboru Opłat na A2 w kierunku Poznania. Nie żyje kierowca ciężarówki

Udany atak ukraińskich dronów na dwa rosyjskie obwody

Pożary w Hiszpanii: mieszkańcy winią restrykcje ekologiczne

W Zabrzu rozpoczęła się druga tura przedterminowych wyborów prezydenta miasta

Alert RCB dla mieszkańców Szczecina: Nie otwierajcie okien po nocnym pożarze hali opon

Farage zapowiada masowe deportacje i wyjście UK z ETPC

Meksyk: miliardy dolarów finansują kubański reżim

Byk zabił torreadora w Lizbonie – dramat na arenie

Młodzież wie, czym jest przemoc – potrafi ją nazwać

Dziś w Warszawie: wyścig kolarski spowoduje utrudnienia

Fiasko polityki migracyjnej. Rząd apeluje do emerytów o powrót do pracy

Najnowsze

Przywrócono ruch żeglugowy przez pochylnie Kanału Elbląskiego

Utrudnienia w Punkcie Poboru Opłat na A2 w kierunku Poznania. Nie żyje kierowca ciężarówki

Udany atak ukraińskich dronów na dwa rosyjskie obwody

pożary w Hiszpanii

Pożary w Hiszpanii: mieszkańcy winią restrykcje ekologiczne

W Zabrzu rozpoczęła się druga tura przedterminowych wyborów prezydenta miasta

Na pewno wiesz co liżesz? Nadmorskie lodziarnie pod lupą Sanepidu, nie jest dobrze

Pomorskie: Dwie osoby zginęły w pożarze domu w Gniewie

Kto dziś wypije "Polityczną kawę"?