Prokuratura "skręca" śledztwo. Umorzono pięć wątków śledztwa tzw. zdrady dyplomatycznej w związku z katastrofą smoleńską
Prokuratura Krajowa umorzyłą pozostałe pięć wątków śledztwa dotyczącego tzw. zdrady dyplomatycznej w związku z katastrofą smoleńską. Ta decyzja kończy postępowanie w całości.
Tę skandaliczną decyzję przekazał Rzecznik Prokuratury Krajowej Przemysław Nowak, który podkreślił na środowej konferencji prasowej, że „śledztwo prowadzone przez 10 lat wykazało, że zachowanie władz polskich w kwietniu i maju 2010 roku nie wyczerpywało żadnych znamion przestępstwa zdrady dyplomatycznej”.
- W tym, w szczególności władze polskie nie działały na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej i nie miały takiego zamiaru - powiedział prok. Nowak.
W marcu br. wydano dwa postanowienia o częściowym umorzeniu śledztwa w sprawie domniemanej zdrady dyplomatycznej. Postanowienie o umorzeniu pozostałych pięciu wątków, o którym poinformowano w środę - stanowi decyzję kończącą postępowanie w całości.
10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku w katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka.
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze
Niezły cyrk. KE chwali praworządność w Polsce
Trzeci etap Tour de Pologne. Kolarze ruszą z Gorzowa Wlkp. do Zielonej Góry
Czarnek o zdarzeniach z udziałem Ukraińców i Polaków. Zganił część mediów i Tuska