Przejdź do treści
17:24 Pilne: Adam Bodnar do dymisji? Za niego Tusk może sięgnąć po znanego sędziego
W Republice Dziś w programie "W PUNKT" o godz. 20:50 w Republice, wezmą udział: prof. Przemysław Czarnek (PiS), Marta Stożek (Razem), Marek Jakubiak (Republikanie) i Krzysztof Mulawa (Konfederacja)
16:20 Wielka Brytania ogłosiła, że od środy jako pierwszy kraj na świecie wprowadza sankcje mające na celu rozbicie gangów odpowiedzialnych za nielegalną migrację. Firmom i osobom zajmującym się przemytem ludzi grozi zamrożenie aktywów oraz zakaz wjazdu do UK
15:30 W lipcu 32 proc. badanych pozytywnie oceniło pracę Sejmu; negatywnie - 54 proc. Senat dobrze oceniło 35 proc. respondentów, a źle - 40 proc. Działalność kończącego kadencję prezydenta Andrzeja Dudy uznało za dobrą 54 proc ankietowanych
14:47 Warmińsko-mazurskie: Po zderzeniu samochodów zablokowana DK16 w Nowej Wsi
14:05 Szczecin: Siedem lat więzienia za usiłowanie zabójstwa ratownika medycznego
13:48 Opolskie: Zakaz kąpieli na Zalewie Kluczborskim i Jeziorze Nyskim
13:18 Polska: Czerwone flagi na nadmorskich kąpieliskach z powodu m.in. sinic
12:32 IMGW: we wtorek i środę zachmurzenie i burze głównie na północy kraju
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką na spotkanie w dniu 28 lipca w Izbie Rzemiosła przy ulicy Prostej 38 w Olsztynie o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Wydarzenie 27 lipca (niedziela) o godz. 16:00 odbędzie się marsz przeciwko imigrantom. Miejsce: Most George'a Grosza w Słupsku
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Prof. Cenckiewicz: Estoński wywiad potwierdza ustalenia ws. współpracy SKW z FSB

Źródło: Republika

Najnowszy raport estońskiego wywiadu potwierdza ustalenia polskiej Komisji ds. rosyjskich wpływów dotyczące współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjskim FSB w latach 2010–2014 – poinformował prof. Sławomir Cenckiewicz.

Estońskie służby potwierdzają polskie ustalenia

Prof. Sławomir Cenckiewicz poinformował o najnowszym raporcie estońskiego wywiadu, który potwierdza ustalenia polskiej Komisji ds. rosyjskich wpływów. Dokument wskazuje, że kontrwywiad VKR FSB prowadził działania wywiadowcze wobec państw zachodnich, koncentrując się na polityce obronnej, strukturach NATO oraz profilach kluczowych osób.

Raport podkreśla, że za gromadzenie informacji odpowiadały regionalne ośrodki wywiadowcze FSB, działające w siedzibach rosyjskich okręgów wojskowych. Oficerowie VKR stacjonujący za granicą korzystali z bliskich kontaktów z lokalnymi mieszkańcami i partnerami, unikając ingerencji miejscowych służb.

Cenckiewicz: Komisja miała rację

Prof. Cenckiewicz zaznaczył, że ustalenia estońskich służb pokrywają się z wnioskami zawartymi w raporcie Komisji z 29 listopada 2023 r. „To dowód na wiarygodność naszej pracy” – podkreślił.

W swoim wpisie naukowiec odniósł się także do decyzji o rozwiązaniu Komisji. Jego zdaniem działania Donalda Tuska i Szymona Hołowni były konsekwencją niewygodnych ustaleń dotyczących współpracy SKW z FSB. „Teraz już wiecie, dlaczego naszą Komisję rozbito” – skwitował Cenckiewicz.

Źródło: Republika, x.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Polecamy Sejm

Wiadomości

Minister zdrowia może stracić stanowisko

Rekonstrukcja już za chwilę, a media cały czas spekulują. Co z Leszczyną?

Pilne: Adam Bodnar do dymisji? Za niego Tusk może sięgnąć po znanego sędziego

Sędzia, która pytała Bodnara czy jest "neosenatorem" została poddana twardemu przesłuchaniu

Republika ponownie liderem! Nasz kanał na Youtube cały czas na wznoszącej

Uchwała w sprawie Strefy Czystego Transportu w Krakowie zostanie zablokowana

Filip Chajzer pokazał wspólne zdjęcie z synem. „Znowu razem”. Poruszające słowa 8-latka wzruszyły dziennikarza

Rozbudowa Wimbledonu zatwierdzona przez sąd. Powstaną nowe korty i stadion

W środę o godz. 10 Tusk przedstawi zmiany w rządzie

HIT DNIA

Co postanowi Komorowski ws. zaprzysiężenia Nawrockiego? Mówi o... wakacjach i wnukach

Psychopatyczna walka i brak pomysłów – mocny atak na Donalda Tuska!

Zabezpieczono dwa arsenały nielegalnej broni i amunicji

Czarzasty odmówił spotkania z Nawrockim. "Ktoś musi być do cholery konsekwentny!"

Poboży: Tusk ośmieszył nawet rekonstrukcję rządu! Parodia zmian władzy?!

Prawie 200 mandatów. Oto efekt nielegalnych wyścigów

Ranking UEFA: Polska na 13. miejscu. Co to oznacza?

Najnowsze

Minister zdrowia może stracić stanowisko

Rekonstrukcja już za chwilę, a media cały czas spekulują. Co z Leszczyną?

Uchwała w sprawie Strefy Czystego Transportu w Krakowie zostanie zablokowana

Filip Chajzer pokazał wspólne zdjęcie z synem. „Znowu razem”. Poruszające słowa 8-latka wzruszyły dziennikarza

Rozbudowa Wimbledonu zatwierdzona przez sąd. Powstaną nowe korty i stadion

W środę o godz. 10 Tusk przedstawi zmiany w rządzie

Będzie zmiana na stanowisku ministra sprawiedliwości?

Pilne: Adam Bodnar do dymisji? Za niego Tusk może sięgnąć po znanego sędziego

Sędzia Sądu Najwyższego

Sędzia, która pytała Bodnara czy jest "neosenatorem" została poddana twardemu przesłuchaniu

Republika ma najchętniej oglądany kanał na Youtube

Republika ponownie liderem! Nasz kanał na Youtube cały czas na wznoszącej