„Dogonić i wyprzedzić Niemcy”. Prezes PiS przedstawia wizję rozwoju Polski
Ta lojalizacja młodych pokoleń wobec własnej ojczyzny, własnego państwa jest bardzo ważna. To jest istotny element, który może zbudować sukces gospodarczy w Polsce i prawdziwe zrównanie naszej gospodarki z gospodarkami, które funkcjonują na Zachodzie - mówił Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na kongresie partii „Myśląc Polska 2.0”, który poświęcony był gospodarce i finansom.
PiS o przyszłości gospodarki. Kaczyński stawia na kapitał ludzki
W sobotnie przedpołudnie rozpoczęła się w Zebra Tower w Warszawie debata programowa Prawa i Sprawiedliwości zatytułowana Myśląc Polska. Alternatywa 2.0, która była poświęcona gospodarce i finansom państwowym.
Prezes PiS-u mówił o tym w jaki sposób Polska powinna doścignąć a następnie prześcignąć Niemcy, jeśli chodzi o gospodarkę.
Pierwsza sprawa, która jest potrzebna do realizacji tego celu to jest zdobycie odpowiedniego poziomu kwalifikacji, także tych najwyższych, odnoszących się do najnowocześniejszych działów gospodarki, w tym sztucznej inteligencji. To jest kwestia zupełnie fundamentalna
- mówił Jarosław Kaczyński.
Jak zaznaczył sprawa kształcenia, przebudowy oświaty w kierunku umocnienia naszej tożsamości i lojalności wobec państwa.
Chodzi o gotowość Polaków do tego żeby pracować w Polsce, lub po części pracować w Polsce. Wypływ najzdolniejszych ludzi jest bardzo poważnym mankamentem życia gospodarczego. Gdyby ci ludzie byli w Polsce, byśmy mieli wyższe PKB i lepszą strukturę gospodarczą
-wskazał były premier.
W opinii Jarosława Kaczyńskiego "nasze przemiany gospodarcze muszą prowadzić do tego, byśmy produkowali najwięcej produktów finalnych, aby zdobywać jak największą marże".
Jarosław Kaczyński wskazał, że jeśli Polska ma osiągnąć wielki postęp gospodarczy to musimy zainwestować około 10 bilionów złotych.
Dzisiaj poziom inwestycji jest niski ale efektywny bo daje nam wzrost. To jest jednak za mało
- mówił były premier.
Poseł PiS-u mówił również o tym, że kolejnym elementem jest tania energia nie tylko dla gospodarstw domowych, ale również, aby przyciągnąć nowe inwestycje.
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X