Przejdź do treści

Prezes MZK w Koszalinie: długi, znajomości i zarzuty

Źródło: Republika

Piotr Rowiński, nowy prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie, zmaga się z poważnymi długami i zarzutami ze strony wierzycieli. Jego bliskie relacje z lokalnymi politykami budzą pytania o kulisy jego nominacji.

Znajomości w lokalnej polityce

Piotr Rowiński objął stanowisko prezesa MZK w Koszalinie w listopadzie 2024 roku. Spółka zatrudnia około 200 osób, a miesięczna pensja prezesa przekracza 20 tys. zł. Rowiński to długoletni znajomy senatora Stanisława Gawłowskiego oraz prezydenta Koszalina, Tomasza Sobieraja. Obaj politycy podkreślają, że decyzja o powołaniu Rowińskiego była niezależna, a miasto tłumaczy, że stabilna praca pomoże mu uregulować długi.

Problemy finansowe i zarzuty wierzycieli

Rowiński, właściciel lokalnego komisu samochodowego, zmaga się z wielomilionowymi zobowiązaniami. Wierzyciele zarzucają mu unikanie spłaty długów, a jeden z nich twierdzi, że sprzedał pojazdy zajęte przez komornika. Prokuratura prowadzi dochodzenia w kilku sprawach, m.in. dotyczących przywłaszczenia mienia i sprzedaży kradzionych samochodów. Rowiński zaprzecza zarzutom, twierdząc, że jego działania są zgodne z prawem i transparentne.

Krytyka z lokalnych kręgów

Radny Koszalina, Błażej Papiernik, krytykuje nominację Rowińskiego, wskazując na dokumenty świadczące o jego długach oraz zawiadomienia do prokuratury. Papiernik od dawna uchodzi za jednego z największych krytyków Rowińskiego, przypominając także wcześniejsze incydenty związane z jego zachowaniem. Zdaniem radnego, prezes MZK powinien najpierw rozwiązać swoje problemy finansowe, zanim obejmie odpowiedzialne stanowisko.

Decyzja o powołaniu Piotra Rowińskiego na prezesa MZK budzi kontrowersje i dzieli opinię publiczną. Miasto Koszalin broni swojej decyzji, jednak wierzyciele i lokalni politycy mają poważne wątpliwości co do zasadności tej nominacji.

Źródło: Republika, wp.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Wiadomości

Imigranci, śledztwa i polityka – gorąca debata w „W Punkt”

Sąd Konstytucyjny zatwierdził rezygnację prezydenta Iohannisa

Lech Poznań pozyskał hiszpańskiego napastnika

Miliardowe halucynacje Tuska vs. rosnące zadłużenie Polski

Sensacja w Dausze. Sabalenka odpadła z turnieju

Netanjahu grozi wznowieniem walk w Strefie Gazy

Rosyjski samolot naruszył przestrzeń powietrzną RP

Dwie polskie drużyny wiosną w pucharach. Poprzednio w 2012 roku

M. Koc: mamy w sądownictwie standardy rosyjskie

Bodnar skręca śledztwo i eliminuje niewygodnych prokuratorów

Borszowska-Moszowska: Bodnar jest wyłączony z mocy prawa od podejmowania jakichkolwiek czynności

Zakup TVN. Jeden z chętnych ma się wycofać

Kościół ostrzega: Chaos polityczny w Polsce zagraża demokracji

Rosyjscy cyberhakerzy zatrzymani. Atakowali szpitale i szkoły

Polacy coraz mniej zadowoleni z wysokości pensji

Najnowsze

Wesprzyj niezależne media. Nie pozwól na medialny monopol [SZCZEGÓŁY]

SPRAWDŹ TO!

Miliardowe halucynacje Tuska vs. rosnące zadłużenie Polski

Sensacja w Dausze. Sabalenka odpadła z turnieju

Netanjahu grozi wznowieniem walk w Strefie Gazy

Rosyjski samolot naruszył przestrzeń powietrzną RP

Imigranci, śledztwa i polityka – gorąca debata w „W Punkt”

Sąd Konstytucyjny zatwierdził rezygnację prezydenta Iohannisa

Lech Poznań pozyskał hiszpańskiego napastnika