Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
18:11 Aresztowano obywatela Kolumbii, którego w piątek zatrzymano na terenie Akademii Sztuki Wojennej - podała w sobotę warszawska policja. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem
16:55 Iga Świątek przegrała z filipińską tenisistką Alexandrą Ealą 6:7 (9-11), 2:6 w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu
16:15 W wieku 33 lat zmarł Grzegorz Miętus, były skoczek narciarski, medalista mistrzostw świata juniorów w drużynie, a ostatnio trener współpracujący z kadrą narodową juniorów - poinformował PZN
15:02 Alice Weidel i Tino Chrupalla zostali w sobotę ponownie wybrani na współprzewodniczących prawicowo-populistycznej Alternatywy dla Niemiec (AfD)
14:46 Kielce: Świętokrzyska „Solidarność” upamiętniła w sobotę ofiary pogromu kieleckiego, składając kwiaty przed kamienicą przy ul. Planty 7. Uczestnicy podkreślali potrzebę pamięci o zamordowanych oraz dalszych badań nad genezą wydarzeń z 1946 roku
13:55 Kraków: NIK stwierdziła nieprawidłowości w zarządzaniu Operą Krakowską. Izba przygotowuje zawiadomienia m.in. do Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Państwowej Inspekcji Pracy
12:42 Czerwone flagi zakazujące wejścia do wody na ponad stu nadmorskich kąpieliskach na polskim Wybrzeżu. Powodem są m.in. wysokie fale na Bałtyku i silne prądy wsteczne
11:51 Dolnośląskie: Rusza śledztwo w sprawie śnięcia ryb po spuszczeniu wody ze zbiornika Pilchowice
11:02 Przedstawiciele władz, Politechniki Wrocławskiej oraz reprezentanci wrocławskich uczelni oddali hołd polskim profesorom Uniwersytetu Lwowskiego zamordowanym przez Niemców w 1941 r.
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wlkp. zaprasza na spotkanie z Dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy 6 lipca, godz. 19:00 Wieczernik, Parafia Pierwszych Męczenników, ul. W. Pluty 7, Gorzów Wlkp.
Wydarzenia dnia Klub „Gazety Polskiej” w Ostródzie zaprasza na spotkanie z posłem na Sejm RP Andrzejem Śliwką, 7 lipca, godz. 18:00, ul. Jagiełły 12, Hotel Elektor w Morągu
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Pucku oraz poseł Michał Kowalski zapraszają na spotkanie z posłem Patrykiem Wichertem. 8 lipca (środa), o godz. 18:00 w Harcerskim Ośrodku Morskim. Po spotkaniu odbędzie się Msza za Prezydenta RP w puckiej farze
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Krzywińskim, prezesem Stowarzyszenia Kresy – Pamięć i Przyszłość, 10 lipca, godz. 17:00, Sanktuarium N.M.P w Chełmie, Wieczernik, ul. Lubelska 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Hajnówka zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy, 10 lipca, godz. 17:00, Akademia Przyrody, ul. Parkowa 8, Hajnówka
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytowie zaprasza na spotkanie otwarte z Michałem Kowalskim Posłem na Sejm RP do Mądrzechowa k. Bytowa w dniu 10 lipca 2026 r. na godz. 15.00, ul. Sportowców 19, świetlica wiejska

Liberałowie wzywają Trudeau do rezygnacji. Czarno widzą wybory

Źródło: czarne chmury nad Trudeau - x.com/@JustinTrudeau

Sześciu posłów Liberalnych wezwało premiera Justina Trudeau do ustąpienia ze stanowiska po niespodziewanej rezygnacji wicepremier i minister finansów Chrystii Freeland ze stanowiska w rządzie.

Grupa 23 posłów Liberalnych podpisała wcześniej w październiku list wzywający Trudeau do rezygnacji podczas najbliższego posiedzenia klubu parlamentarnego. List ten był następstwem apelu posła z Nowego Brunszwiku, Wayne'a Longa, który jako pierwszy napisał własny list z żądaniem ustąpienia premiera. Do wezwania dołączyli byli premier Kolumbii Brytyjskiej Christy Clark oraz była minister środowiska Catherine McKenna.

W międzyczasie, przed najnowszymi głosami żądającymi rezygnacji, dyrektor kampanii Trudeau także zrezygnował, oświadczając, że nie wierzy w możliwość zdobycia czwartej kadencji.

 

Kompromitacja Justina Trudeau. Koledzy z partii wzywają

Liberalny poseł Francois Drouin jako jeden z pierwszych wezwał swojego lidera do rezygnacji na żywo w telewizji.

„Myślę, że musi odejść” – powiedział Drouin. „Dzisiejsza rezygnacja jest tego znakiem”.

Poseł reprezentujący Hamilton East–Stoney Creek, Chad Collins, również dołączył do apelu o ustąpienie Trudeau. Przypomniał, że był jednym z 23 posłów, którzy w październiku podpisali list wzywający premiera do rezygnacji.

„Dziś publicznie ponawiam moją prośbę, aby premier ustąpił i zainicjował proces wyboru nowego lidera, który poprowadzi nasz kraj w nowym kierunku” – napisał Collins w liście opublikowanym na X.

Kolejny z 23 sygnatariuszy październikowego listu, Patrick Weiler, również publicznie powtórzył swoje wezwanie do rezygnacji Trudeau. 
Poseł z Ontario reprezentująca okręg Markham–Stouffville, Helena Jaczek, również zaapelowała o rezygnację Trudeau.

Zwolnienie silnej kobiety-liderki i minister finansów, po latach jej oddanej służby, jest nieakceptowalne. Czas, aby Justin Trudeau ustąpił ze stanowiska premiera” – powiedziała Jaczek.

Poseł reprezentujący Madawaska–Restigouche w Nowym Brunszwiku, René Arseneault, również miał zaapelować o rezygnację Trudeau.

Liberalny poseł Anthony Housefather nie zaapelował początkowo o rezygnację Trudeau, lecz napisał do przewodniczącej klubu Liberalnego, Brendy Shanahan, żądając zwołania krajowego posiedzenia klubu parlamentarnego w ciągu 24 godzin. Wkrótce poźniej Housefather jednoznacznie wezwał Trudeau do ustąpienia.

Źródło: Republika/True North