Pilne: Anna Konieczyńska została odwołana z funkcji wiceprezesa KARR
Anna Konieczyńska (KO) została odwołana z funkcji wiceprezesa Karkonowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Decyzję w tej sprawie podjęła dziś rada nadzorcza spółki.
Informację podał na platformie X Janusz Życzkowski. Przypomnjmy, że Anna Konieczyńska, działaczka Koalicji Obywatelskiej i od lutego 2025 roku wiceprezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, została wcześniej zawieszona w prawach członka partii. Może zostać również wykluczona z KO.
To pokłosie afery dotyczącej pieniędzy z programu pomocy dla przedsiębiorców poszkodowanych przez powódź. Około 4,5 mln zł pomocy powodziowej trafiło z kontrolowanej przez samorząd województwa agencji do trzech firm z jednej miejscowości. Jedna z nich należy do męża wiceprezeski instytucji rozdzielającej środki, druga do ich sąsiada, a trzecia do właściciela lokalnej telewizji współpracującej z samorządem.
Źródło: Republika, X
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X