Przejdź do treści
Republika Gościem Radia Republika we wtorek o godz. 7:10 będzie Przemysław Czarnek, poseł i wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości
Republika Anna Popek i Adrian Stankowski zapraszają we wtorek na Poranek w Radio Republika. Gośćmi będą: godz. 6:19 - Jolanta Hajdasz (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich), godz. 6:35 - Cezary Gmyz (TV Republika)
21:54 USA: Trump podpisał rozporządzenie przedłużające niższe cła na towary z Chin
Republika Szanowni Widzowie, prosimy o przesyłanie nam zdjęć publicznych miejsc: stacji benzynowych, sklepów, barów itd. gdzie włączana jest Republika - na adres: [email protected] Za wszystkie nadesłane zdjęcia serdecznie dziękujemy!
Wydarzenie Robert Bąkiewicz zaprasza na protest przeciw rządowi Tuska ws. afery KPO, środa 13 sierpnia, godz. 17:00, Aleje Ujazdowskie 1/3 przy Kancelarii Premiera
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Nowa Sól zaprasza na defiladę w Święto Wojska Polskiego z udziałem 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich w piątek, 15 sierpnia, o godz. 14:00 pod rondo Ojca Medarda
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Wydarzenie Ryszard Majdzik zaprasza Wolnych Polaków Na Protest przeciwko nielegalnej imigracji przed konsulatem Niemiec ul. Stolarska 7 w Krakowie 13 sierpnia br. (środa), godz. 17.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Europarlament zrobił tak, jak chciał Bodnar. Kamiński i Wąsik bez immunitetów

Źródło: Kancelaria Premiera from Poland, Creative Commons Public Domain Mark Owner via Wikipedia Commons

Parlament Europejski zrobił to, czego chciał Adam Bodnar. Uchylono immunitety europosłom Prawa i Sprawiedliwości: Mariuszowi Kamińskiemu i Maciejowi Wąsikowi!

Wniosek złożył Bodnar

Jak przypominamy - Adam Bodnar, szef MS i prokurator generalny, złożył wnioski o uchylenie immunitetów europarlamentarzystom PiS - Wąsikowi i Kamińskiemu. Bodnarowska prokuratura zarzuca im, że nie zastosowali się do prawomocnego wyroku sądu o dotyczącym ich zakazie pełnienia funkcji publicznych. 

Co warto zaznaczyć, w lipcu ubiegłego roku, kilka miesięcy po tym, jak politycy opuścili areszt, Izba Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego uchyliła "postanowienie" Izby Pracy SN dotyczące mandatu poselskiego Mariusza Kamińskiego uznając, że wcześniejsze orzeczenie zostało wydane z rażącym naruszeniem prawa. 

18 marca w przestrzeni medialnej pojawiła się informacja, że komisja prawna Parlamentu Europejskiego (JURI) zarekomendowała uchylenie politykom tychże immunitetów. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść jednak podczas kwietniowej sesji europarlamentu, zaś to konkretne głosowanie miało odbyć się 1 kwietnia. I tak się stało.
 

Kamiński i Wąsik bez immunitetu

Parlament Europejski uchylił dziś immunitety europosłom Prawa i Sprawiedliwości. Rozliczeń ciąg dalszy? Tak, w końcu żyjemy w "demokracji walczącej"...

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

policja w Torquay

Mieszkał dwa lata ze zwłokami byłej partnerki pod kocem

Imigracja: proboszcz z Gołymina wypunktował kard. Krajewskiego

Masakra w Teksasie: strzały w domu towarowym, są zabici i ranni

Polacy odnaleźli angielskiego badacza. Leżał tam 66 lat

Wstrząs w kopalni Knurów-Szczygłowice: czterech górników uratowanych

Ustępstwa wobec Rosji otworzą drzwi kolejnym agresjom. Valtonen ostrzega

Trump zlitował się nad Chinami. Chwilowo

USA i Ukraina uzgodniły trajektorię dyplomatycznej ofensywy

Grecja: ta droga jest zamknięta. Migranci dostaną nadajniki

Goście Adriana Klarenbacha ostro o aferze KPO

Kolejowy chaos w Kołobrzegu. Trakcja uszkodzona, pociągi nie jeżdżą lub mają wyznaczony objazd

Kontrowersje wokół finansowania sztuki z KPO. Internauci znajdują kolejne dziwne pomysły

Wąsik w Republice: pieniądze z KPO przyszły z opóźnieniem, bo zablokował je Donald Tusk

[AKTUALIZACJA] Warszawa: samochód wjechał w grupę pieszych. Jest ofiara śmiertelna

Nie żyje Zygmunt Babiak – aktor znany m.in. z „Świata według Kiepskich”

Najnowsze

policja w Torquay

Mieszkał dwa lata ze zwłokami byłej partnerki pod kocem

Wstrząs w kopalni Knurów-Szczygłowice: czterech górników uratowanych

Elina Valtonen

Ustępstwa wobec Rosji otworzą drzwi kolejnym agresjom. Valtonen ostrzega

Donald Trump

Trump zlitował się nad Chinami. Chwilowo

Keith Kellogg

USA i Ukraina uzgodniły trajektorię dyplomatycznej ofensywy

Ksiądz Marek Świgoński

Imigracja: proboszcz z Gołymina wypunktował kard. Krajewskiego

strzelanina w Austin

Masakra w Teksasie: strzały w domu towarowym, są zabici i ranni

Dennis Bell

Polacy odnaleźli angielskiego badacza. Leżał tam 66 lat