Przejdź do treści
Republika O godz. 21:00 gośćmi Adriana Klarenbacha w programie „Republika Wieczór” będą: Piotr Król z Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Szymański z Konfederacji, Norbert Pietrykowski z Polski 2050 oraz Jarosław Rzepa z Polskiego Stronnictwa Ludowego
20:27 Niezależne Stowarzyszenie Prokuratorów "Ad vocem" popiera stanowisko PKW, która ocenia, że prokuratura złamała prawo przy ponownym liczeniu głosów. "Działanie prokuratury poza ramami prawa wyborczego narusza zaufanie społeczne do instytucji państwowych"
19:54 Sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych zarekomendowała uchylenie immunitetu posłowi PiS Antoniemu Macierewiczowi. Prokurator zamierza postawić mu zarzut, że jako szef podkomisji smoleńskiej ujawnił ściśle tajne informacje
17:41 Warszawa: sąd przedłużył o sześć miesięcy areszt dla Mieszka R., podejrzanego o morderstwo na Uniwersytecie Warszawskim
17:20 Holenderski kolarz Olav Kooij wygrał w Legnicy pierwszy etap 82. Tour de Pologne
Wydarzenie 6 sierpnia przed Sejmem, przed oraz podczas zaprzysiężenia Karola Nawrockiego, odbędzie się wielkie zgromadzenie Polaków. Później - odbędzie się biało-czerwony Marsz na Plac Zamkowy
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Katarzyna Gójska: Trzaskowski mówi, że państwo nie mają prawa

Źródło: debata po debacie - screenshot/TVRepublika

W debacie po debacie w Telewizji Republika poruszono wiele aspektów nie tylko samych wyborów, zakrętu wolności, na którym znalazła się Polska, ale też legendarnego Zorro.

Pamiętajmy, że Zorro walczył z opresyjną władzą stając w obronie najsłabszych - przypomniał Tomasz Sakiewicz.

Rafał Trzaskowski, jako przedstawiciel i wybraniec tejże władzy, bezustannie przypisywał grzechy swojej partii PiSowi, a sukcesy PiSu Platformie. Słów prawdy nie poskąpił, mijającemu się z nią nieustannie w czasie debaty, Jarosław Olechowski. 

Rafał Trzaskowski jest politycznym oszustem. Nie dajcie się zwieść tym opowieściom, że on zmienia zdanie, bo czasy się zmieniły. Kiedyś mówił coś innego, teraz mówi coś innego. On w tej debacie powiedział wprost, co jest jego celem. On chce, żeby w Polsce była dyktatura reżimu Tuska. Ma nie być takich mediów jak Republika. Ma nie być wolności słowa w Polsce.

Olechowski przypomniał słowa Trzaskowskiego z kampanii prezydenckiej sprzed pięciu lat:

"Po to są te wybory, żeby nie zadawano nam już takich pytań" - mówił Trzaskowski to co mówi dzisiaj. - przytoczył Olechowski. - To są ludzie skrajnie niebezpieczni dla polskiej demokracji, dla państwa wolności i swobód obywatelskich. Dorastałem w wolnej Polsce, ale ona się skończy, jeśli Trzaskowski wygra wybory i musimy mieć tego świadomość.

Przed II turą wyborów Telewizja Republika, która została wykluczona z piątkowej, organizuje debatę kandydatów w Końskich. Rafał Trzaskowski nie pojawił się na pierwszej debacie w Końskich, ani na debacie w Telewizji Republika. Katarzyna Gójska wskazała, gdzie szukać można tego przyczyn:


Telewizja Republika jest jedyną znaczącą telewizją, której władza nie kontroluje. Państwo oglądają Telewizję Republika, bo to jest państwa wybór, a ten pan, który mówi, że to jest pseudo telewizja mówi, że państwo nie mają prawa podjąć tego wyboru. 

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Polecamy Sejm

Wiadomości

Jest krótki, ale bardzo wymowny. Zobacz spot zapowiadający inaugurację Karola Nawrockiego

Decyzja PKW w sprawie komisarzy wyborczych została odłożona

Prezydent nie kryje rozczarowania zrezygnowaniem przez Hołownię ze spotkania

Ambasador USA przy NATO: Putin jest chory i nielogiczny, ale raczej nie chce zmierzyć się z najpotężniejszym wojskiem na świecie

Koalicja 13. grudnia nie odpuszcza. Tym razem chcą głowy Antoniego Macierewicza

102-latek przeszedł operację biodra w szpitalu w Bełchatowie

Ministerstwo klimatu: Witold Koss odwołany ze stanowiska dyrektora generalnego Lasów Państwowych

Sachajko: obecny rząd przyjmuje takie ustawy, które drenują polski budżet

Pietrykowski z Polski 2050: do spotkania Duda – Hołownia dziś nie dojdzie

Bosak w Republice: Hołownia nie wygląda mi na samobójcę politycznego

Messi kontuzjowany. Czy Inter poradzi sobie bez lidera?

Prowadząca koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” uderzyła w Tomasza Wolnego

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zaapelowała do Prezydenta RP ws. ustawy o prawach pacjenta

Nad Polskę zbliża się wyż Ines. Wraca wakacyjna aura!

Katarzyna Zielińska świętuje 12. rocznicę ślubu! Pokazała prywatne zdjęcia z przedszkola

Najnowsze

Jest krótki, ale bardzo wymowny. Zobacz spot zapowiadający inaugurację Karola Nawrockiego

Koalicja 13. grudnia nie odpuszcza. Tym razem chcą głowy Antoniego Macierewicza

102-latek przeszedł operację biodra w szpitalu w Bełchatowie

Ministerstwo klimatu: Witold Koss odwołany ze stanowiska dyrektora generalnego Lasów Państwowych

Sachajko: obecny rząd przyjmuje takie ustawy, które drenują polski budżet

Decyzja PKW w sprawie komisarzy wyborczych została odłożona

Prezydent nie kryje rozczarowania zrezygnowaniem przez Hołownię ze spotkania

Ambasador USA przy NATO: Putin jest chory i nielogiczny, ale raczej nie chce zmierzyć się z najpotężniejszym wojskiem na świecie