Przejdź do treści
09:56 Policjanci z Ciechanowa odnaleźli 15-letnią Liliannę z Opinogóry Dolnej (Mazowieckie), która zaginęła w piątek i od tego czasu była poszukiwana. Okazało się, że dziewczynka przebywała u znajomych. Cała i zdrowa trafiła już pod opiekę
09:37 IMGW: ostrzeżenie I stopnia przed burzami dla całego kraju z wyjątkiem części woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego; burzom będzie towarzyszył grad i trąby powietrzne
09:03 Szef Krajowego Biura Wyborczego Rafał Tkacz poinformował, że początek głosowania do godz. 8.30 odbył się bez incydentów
08:11 Wielka Brytania: 1 czerwca wszedł w życie zakaz kupowania i sprzedawania jednorazowych e-papierosów
07:24 Szwecja zaostrza kontrole zagranicznych statków, aby przeciwdziałać rosyjskiej flocie cieni
Republika Wieczór Wyborczy Republiki: Polacy wybierają, my komentujemy! Startujemy w niedzielę od godziny 19:50.
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Niemcy szantażują sąsiadów. "Przyjmiecie nielegalnych imigrantów, albo nie ma kasy z UE"

Źródło:

Niemcy chcą zmusić kraje europejskie w tym Polskę do przyjęcia nielegalnych imigrantów. Jeśli państwa będą stawiały opór, chcą wprowadzania dla nich kar, czyli odbierania pieniędzy unijnych. To kolejny przejaw arogancji niemieckich polityków wobec państw unijnych.

Podrzucają nam imigrantów

W przypadku Polski, Niemcy zablokowali już naszą zachodnią granicę i wprowadzili na niej bezprawne kontrole. Jednocześnie w niekontrolowany sposób podsyłają nam imigrantów, których funkcjonariusze niemieckiej policji podrzucają do nadgranicznych lasów.

To jednak ciągle mało, więc teraz Niemcy chcą zastosować na państwach unijnych szantaż. Ma on polegać na odbieraniu pieniędzy krajom, które będą próbowały migać się od przyjęcia nielegalnych imigrantów.

Tusk na usługach Niemców

Tymczasem politycy zwycięskiej w ostatnich wyborach w Niemczech chadecji, tracą cierpliwość i domagają się rozwiązania problemu. W tym celu w Eisenhuettenstadt przy granicy z Polską powstało tzw. Centrum Dublińskie do przerzucania imigrantów. Od początku marca nielegalni imigranci z tego ośrodka zaczną trafiać do Polski.

Będzie ich konwojować niemiecka policja. Według strony niemieckiej chodzi o osoby, które wcześniej ubiegały się o azyl w Polsce. Ile jest tych osób nie wiadomo. Mówi się o kilkuset tysiącach, ale prawdziwych danych nikt dziś nie podaje.

Wcześniej Donald Tusk opowiadał, że Polska nie będzie przyjmowała imigrantów, ale działania tego nie potwierdzają. Ostatnie wypowiedzi kanclerza Olafa Scholza wskazują wręcz na uległość Tuska wobec stanowiska niemieckiego. Budowanie centrów integracji migrantów w całej Polsce jest dowodem na zawarcie cichej umowy między Tuskiem, a niemieckimi politykami.

Jej skutkiem może być pojawienie się na polskich ulicach tysięcy migrantów, co, mając na uwadze doświadczenia państw Europy Zachodniej, może spowodować znaczne obniżenie bezpieczeństwa w Polsce.


Źródło: Republika, dorzeczy.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X


 


 

Wiadomości

Londyn kończy z jednorazowymi e-papierosami. Wiemy, jak zareagowali ich użytkownicy

Musk zakończył współpracę w administracji Trumpa, przyjaźń trwa

Maja Klajda z sukcesem na Miss World 2025! Polka została II Vice Miss i najpiękniejszą Europejką!

Leon XIV pozdrowi dziś uczestników Giro d’Italia

Lewandowska chwali się sukcesem Klary. „Dumna” – napisała przy wspólnym zdjęciu

UE wprowadza aplikację do weryfikacji wieku online bez ujawniania danych osobowych

Kuriozalna wystawa w Instytucie Polskim w Berlinie

Polacy ruszyli do urn. O 7.00 zaczęło się głosowanie

Polonia oddała głos: Koniec głosowania w Ameryce Płd. i Pn.

USA planuje drastyczne sankcje wobec Rosji. Dwa decydujące tygodnie

Putin wzywa do ograniczenia usług zachodnich firm technologicznych w Rosji

Raport AIEA ujawnia tajne działania nuklearne Iranu

Paryż w płomieniach: chuligańskie wybryki po historycznym zwycięstwie

Czy będą obowiązkowe badania kierowców po 70. roku życia?

AKTUALIZACJA

Katastrofa pociągu pasażerskiego w Rosji. Są zabici i ranni

Najnowsze

Londyn kończy z jednorazowymi e-papierosami. Wiemy, jak zareagowali ich użytkownicy

Lewandowska chwali się sukcesem Klary. „Dumna” – napisała przy wspólnym zdjęciu

UE wprowadza aplikację do weryfikacji wieku online bez ujawniania danych osobowych

Kuriozalna wystawa w Instytucie Polskim w Berlinie

Polacy ruszyli do urn. O 7.00 zaczęło się głosowanie

Musk zakończył współpracę w administracji Trumpa, przyjaźń trwa

Maja Klajda z sukcesem na Miss World 2025! Polka została II Vice Miss i najpiękniejszą Europejką!

Leon XIV pozdrowi dziś uczestników Giro d’Italia