Przejdź do treści
22:10 Prezydent Andrzej Duda: jestem zdumiony gwałtownymi reakcjami premiera Donalda Tuska na formowane na granicy polsko-niemieckiej patrole obywatelskie. Tworzą je ludzie, którzy pomagają Straży Granicznej w realizacji jej zadania
21:28 USA: Izba Reprezentantów przegłosowała w czwartek "jedną wielką piękną ustawę" łączącą obiecane przez Donalda Trumpa cięcia podatków z cięciami wydatków socjalnych i zwiększeniem wydatków na deportacje migrantów
18:10 Gośćmi "Poranka w Radiu Republika" będą w piątek: Janusz Życzkowski (dziennikarz, publicysta) g. 6:16, Michał Listkiewcz (były prezes PZPN) g. 6:26, Jakub Maciejewski (publicysta) g. 6:36 oraz główny gość "Poranka" Marek Jakubiak (Republikanie) g. 7:08
Wydarzenie W piątek (4.07) w godz. 11.00-19.00, w Piotrkowie Trybunalskim przed galerią przy ul. Słowackiego zbierane będą podpisy w sprawie referendum. O g. 11.00 konferencja prasowa grupy referendalnej z ministrem Mariuszem Błaszczakiem i Januszem Kowalskim
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim Zaprasza 6.07 (niedziela) o godz. 19.00 na Rynek Trybunalski na plenerowe spotkanie z europosłem Dominikiem Tarczynskim! 
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Klich i Schnepf nie zostaną ambasadorami – deklaruje Karol Nawrocki

Źródło: Klich i Schnepf nie będą ambasadorami, wikipedia

„Kompetencje prezydenta w zakresie ambasadorów są jasno wskazane w konstytucji. Jestem gotowy na rozmowę z szefem MSZ Radosławem Sikorskim i zaproszę go na rozmowę. Musimy usystematyzować te kwestie" – zapowiedział prezydent-elekt Karol Nawrocki. Powiedział także, że ambasadorami nie zostaną dwaj panowie, którzy do niedawna przymierzali się do placówek w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech.

Nawrocki o powołaniach ambasadorskich

Przyszły prezydent chce spotkać się z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim. Nawrocki chce porozmawiać na temat relacji obu panów, a przede wszystkim na temat powołań ambasadorskich. 

Jestem gotowy na rozmowę z ministrem Sikorskim, zaproszę ministra Sikorskiego na taką rozmowę. Musimy to usystematyzować. Kompetencje prezydenta w zakresie ambasadorów są jasno wskazane w konstytucji. Polska wymaga takiej dyskusji, takiego dialogu i tego, żeby była reprezentowana przez odpowiednie osoby, które będę nominował” - powiedział prezydent elekt.

 

Klich i Schnepf nie obejmą placówek w USA i we Włoszech

Elekt pytany był także przez dziennikarzy o kandydaturę Bogdana Klicha na ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych. Odparł, że nie powinien on zostać ambasadorem. 

Nie wykonuje żadnej pracy odpowiedniej dla państwa polskiego, nie jest w stanie reprezentować Polski. Ubliżał prezydentowi Stanów Zjednoczonych Donaldowi Trumpowi” – opisywał zachowanie Klicha Nawrocki.

 

Przyszły prezydent zadeklarował jasno, że zarówno Bogdan Klich oraz Ryszard Schnepf ambasadorami nie zostaną. Ten drugi miał zostać ambasadorem we Włoszech. Za tą kandydaturą optował Radosław Sikorski.

 

Sikorski nie ma nic przeciwko spotkaniu

Paweł Wroński rzecznik prasowy MSZ powiedział w rozmowie z PAP, że Sikorski deklaruje chęć spotkania i rozmowy zaraz po zaprzysiężeniu pana Karola Nawrockiego – czyli w momencie, w którym Karol Nawrocki będzie już oficjalnie prezydentem RP.

Źródło: Republika, PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Duda: niestety moje słowa okazały się prorocze. Mówił to Merkel

Kongres przyjął "wielki piękny projekt ustawy" Trumpa

Komendant główny PSP: trwa dogaszanie ognia w Ząbkach

Dwustu policjantów w Ząbkach. Mają dwa zadania

Gaszenie pożaru w Ząbkach utrudnia wiatr

Iran wstrzymuje współpracę z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej

Sławomir Cenckiewicz: Sprawy bezpieczeństwa są znacznie szersze niż wydaje się obywatelom

Bliski Wschód i wojna na Ukrainie tematami rozmów Trumpa z Putinem

Rozporządzenie ws. przywrócenia kontroli na niemieckiej granicy już w Dzienniku Ustaw

Mroczek przebił Tuska: to patrioci są zagrożeniem, nie migranci

Grzegorz Braun został przesłuchany w prokuraturze. "Nie przyznał się do stawianych zarzutów"

Klich i Schnepf nie zostaną ambasadorami – deklaruje Karol Nawrocki

W amoku po wyroku czyli Nowacka obraża TK za postanowienie ws. religii: "grupa przebierańców i uzurpatorów"

Dlaczego premier Tusk tak bardzo nienawidzi prof. Cenckiewicza? Analiza internauty

Pożar bloków opanowany! Nie ma informacji o ofiarach

Najnowsze

Duda: niestety moje słowa okazały się prorocze. Mówił to Merkel

Gaszenie pożaru w Ząbkach utrudnia wiatr

Iran wstrzymuje współpracę z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej

Sławomir Cenckiewicz: Sprawy bezpieczeństwa są znacznie szersze niż wydaje się obywatelom

Bliski Wschód i wojna na Ukrainie tematami rozmów Trumpa z Putinem

Kongres przyjął "wielki piękny projekt ustawy" Trumpa

Komendant główny PSP: trwa dogaszanie ognia w Ząbkach

Dwustu policjantów w Ząbkach. Mają dwa zadania