Przejdź do treści

Nawrocki: chcę Was zabrać w podróż, żeby obywatelski kandydat został prezydentem Polski

Źródło: X.com (@Nawrocki2025)

Obywatelski kandydat na prezydenta Karol Nawrocki zadeklarował w poniedziałek w Gdańsku, że - jeśli zostanie prezydentem Polski - to zawsze będzie mówił głosem obywateli i reprezentował interesy Polaków. Przekonywał, że Polska musi się rozwijać i mieć swoje ambicje. I zachęcił wszystkich do dołączenia do obywatelskiej podróży.

W poniedziałek wieczorem w Domu Technika NOT na Starym Mieście w Gdańsku odbyło się spotkanie Karola Nawrockiego - prezesa IPN z sympatykami.

Przy pełnej sali NOT-u Nawrocki podkreślił, że spotkanie w każdym dużym mieście jest dla niego wyjątkowe, bo wsłuchuje się w głos, opinie i odpowiada na pytania Polaków. Jak mówił, spotkanie w Gdańsku jest dla niego bardzo osobiste, bo tu się urodził w 1983 r. i w właśnie w Gdańsku mieszka od ponad 40 lat. Dodał też, w sali NOT-u odbyło się wesele z jego żoną i podkreślił, że podczas spotkania jest również obecna jego mama.

Nawrocki mówił, że nie chce zapraszać do kolejnego odcinka serialu, "jak zostać prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej, (...) kogo trzeba udawać, gdzie sobie trzeba robić selfie". "To nie jest mój film" - stwierdził, dodając, że mówi to w Gdańsku, mieście, w którym wiele osób zna go z pracy i misji społecznej. 

"Chcę państwa zabrać w podróż, żeby obywatelski kandydat został prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej, bo jest człowiekiem z krwi i kości i człowiekiem ciężkiej pracy. Do tej podróży chcę was zabrać" 

- powiedział.

Nawrocki zadeklarował, że - jeśli zostanie prezydentem - będzie reprezentował interesy Polaków.

 "W przyszłości, gdy, daj Boże, zostanę prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej nie zmieni się cel. Nie zmienią się mechanizmy, w których funkcjonuję. Zmieni się jedynie agenda tematów" 

- podkreślił, dodając, że zawsze będzie mówił głosem obywateli.

Jak mówił, wobec obecnych wyzwań Polska "musi być wielka", "musi się rozwijać, mieć swoje ambicje". Przekonywał, że nasz kraj musi dążyć do tego, by być silnym państwem i silnym narodem w samym sercu Europy.

Zaznaczył, że jest zwolennikiem Polski w Unii Europejskiej, ale Polski suwerennej i zachowującej swoją tożsamość oraz niezależność w zakresie gospodarki, bezpieczeństwa i edukacji.

Nawrocki mówił też m.in. o tym, że od lat zajmuje się mówieniem o polskiej wrażliwości historycznej nie tylko wśród Polaków, ale również "na międzynarodowych salonach".

Kandydat na prezydenta podkreślał też znaczenie morza i zagospodarowania Bałtyku.

 "Bardzo dobrze, gdyby przyszły prezydent był znad morza i to wszystko czuł" 

- dodał. 

Zadeklarował, że - jeśli zostanie prezydentem - będzie patronował wszystkim inwestycjom związanym z portami w Gdańsku, Gdyni oraz budowie głębokowodnego terminala w Świnoujściu.

 

Pytany o pierwszą zagraniczną podróż, gdyby wygrał wybory, stwierdził, że jako prezes IPN pojechał w pierwszą podróż do Watykanu i nie zamierza tego zmieniać.

Źródło: PAP

Wiadomości

Elon Musk chce przyśpieszyć zakończenie misji ISS

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

NATO rozbuduje systemu rurociągów w kierunku wschodniej Europy

Strzelanina w szpitalu w Pensylwanii: Nie żyje policjant i napastnik

Zawalił się dach w centrum handlowym, zginęło co najmniej 6 osób

Uchodźca z Syrii zaatakował przed wyborami w Niemczech

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Andrzej Duda: Donald Trump potwierdził sojusz polsko-amerykański

Przyszli pod dom liderki AfD i ...

Pęk: bez Stanów Zjednoczonych Europa nie będą miały znaczących gwarancji bezpieczeństwa

Donald Trump spotkał się ze swoim "wielkim przyjacielem" Andrzejem Dudą

TYLKO U NAS

Trump na CPAC: „Odzyskaliśmy Amerykę i spełniamy obietnice”

Dwóch mężczyzn znalezionych martwych w garażu

Dziennikarz TVN24 wybuczany

Abp Jędraszewski: nie może być większej obrazy dla polskiego narodu, niż ...

Najnowsze

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Strzelanina w szpitalu w Pensylwanii: Nie żyje policjant i napastnik

Zawalił się dach w centrum handlowym, zginęło co najmniej 6 osób

Uchodźca z Syrii zaatakował przed wyborami w Niemczech

Andrzej Duda: Donald Trump potwierdził sojusz polsko-amerykański

Elon Musk chce przyśpieszyć zakończenie misji ISS

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

NATO rozbuduje systemu rurociągów w kierunku wschodniej Europy