Morawiecki bez immunitetu!
Jarosław Urbaniak, szef sejmowej komisji regulaminowej, przekazał, że Mateusz Morawiecki zrzekł się immunitetu.
Zrzeczenie immunitetu
Morawiecki zrzekł się immunitetu po tym, jak prokuratura wystąpiła o jego uchwałę w związku z zarzutami dotyczącymi przekroczenia uprawnień jako premier. Prokuratura oskarża byłego premiera o nieuzasadnione wydatkowanie środków publicznych w związku z organizacją wyborów kopertowych. Morawiecki wyraził gotowość do obrony swojej decyzji, zapewniając, że działał zgodnie z konstytucją.
Źródło: Republika, TVN24
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Komentarze
Najnowsze
"Nagle źle się poczuł i stracił przytomność". Nie żyje 50-letni Polak, który zasłabł podczas pracy na plantacji
Bójka w gruzińskim parlamencie. W ruch poszły pięści
Angelina Jolie nie umawia się z nikim od czasu rozwodu z Bradem Pittem