Przejdź do treści
14:57 ZEA: Dwanaście osób ranionych odłamkami pocisku w rejonie Al-Adżban
14:25 Tatry: Ewakuacja turystów śmigłowcem z Doliny Pięciu Stawów
14:01 Polska: GIS ostrzega przed bakterią w partii rolady ustrzyckiej
13:53 IMGW: Zmienna pogoda w świąteczny weekend. W Niedzielę Wielkanocną nawet 21 st. C
13:42 Świnoujście: Kolejki niemieckich kierowców na stacjach benzynowych
13:32 Toruń: Biegli uznali, że obcokrajowiec podejrzany o zabójstwo kobiety jest poczytalny
13:11 Zachodniopomorskie: A6 pod Szczecinem zablokowana po kolizji 4 samochodów
12:23 Od soboty do wtorku włącznie ceny maksymalne paliw: 6,21 za litr benzyny 95, diesel nie droższy niż 7,87 zł za litr
12:12 Polska: IMGW ostrzega przed przymrozkami w dwunastu województwach
11:55 Łódź: Areszt dla mężczyzny, który strzelał w fabryce w Łodzi
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Informujemy, że powstał 560. Klub „Gazety Polskiej” KRUSZWICA (woj. kujawsko-pomorskie)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Piotrków Tryb. zaprasza na spotkanie z prof. Janem Majchrowskim, które odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17:30 w Mediatece 800-lecia przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3 w Piotrkowie Trybunalskim
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Łódź zaprasza na spotkanie otwarte z Prezesem TV Republika Tomaszem Sakiewiczem oraz Pawłem Piekarczykiem 8 kwietnia, godz. 17:00 Polsko - Amerykański Ośrodek Kształcenia Zawodowego ul. Kamińskiego 17/19, Łódź
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na wykład historyka Pawła Skroki pt. „Katyń i Smoleńsk w sercach Polaków”, który odbędzie się 9 kwietnia o godz. 17:00 w Biurze Poselskim poseł Anny Dąbrowskiej-Banaszek przy ul. Lwowskiej 14A/3 w Chełmie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Busko-Zdrój zaprasza na spotkanie z posłami Markiem Jakubiakiem oraz Mariuszem Goskiem, 10 kwietnia, godz. 18:00 Pensjonat Sanato, ul. 1 maja 29, Busko-Zdrój
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" im. ks. Gurgacza, poseł Patryk Wicher i europoseł Arkadiusz Mularczyk zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem, 11 kwietnia, godz.18:00, WSB ul. Grunwaldzka 17, Nowy Sącz
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Sydney - Australia zaprasza na 11. Rajd Katyń 1940 – Smoleńsk 2010 – Australia Pamiętamy!, który odbędzie się w dniach 10–13 kwietnia; program i trasa rajdu dostępne są na stronie www.KlubyGP.pl

Mocne słowa Nawrockiego: Polska jest bardziej potrzebna Europie niż Europa Polsce

Źródło: X.com (@Nawrocki2025)

My jesteśmy dzisiaj Europie bardziej potrzebni niż Europa jest potrzebna nam - podkreślił obywatelskie kandydat na prezydenta, prezes IPN Karol Nawrocki, który we wtorek spotkał się z mieszkańcami Wyszkowa. Ocenił też, że obecnie Europa jest w chaosie w zakresie własnej tożsamości i bezpieczeństwa.

Europa jest w chaosie

"Europa jest w chaosie - w chaosie tożsamościowym, w chaosie w zakresie bezpieczeństwa, narobiła wiele błędów. Przyszły prezydent RP musi mieć w sobie tyle siły, tyle energii, tyle stanowczości, żeby zaprowadzić Polskę, ale także całą Unię Europejską do zdrowego rozsądku w końcu i do bezpieczeństwa. Do zrozumienia tego, że nasz główny sojusz jest w Waszyngtonie" 

- mówił do wyborców Nawrocki.

"My jesteśmy dzisiaj Europie bardziej potrzebni niż Europa jest potrzebna nam" 

- podkreślił.

 

Tusk, Trzaskowski i cała KO chciała redukcji wojska polskiego

Nawrocki skrytykował środowisko polityczne swojego głównego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego, zarzucając temu środowisku brak ambicji i odpowiedzialności za bezpieczeństwo państwa, w tym redukcję sił zbrojnych. 

"Musimy iść w kierunku największej lądowej armii NATO w Unii Europejskiej, a nie zwijać jednostki wojskowe, jednostki militarne i nie doprowadzać do tego, co stało się w ostatnich dwóch latach, czyli do trzykrotnego spadku rekruta Wojska Polskiego" 

- mówił.

Unijne pakty klimatyczne to zagorżenie dla Polski

Ostrzegł również przed zagrożeniami wynikającymi z unijnych paktów klimatycznych i migracyjnych i stwierdził, że Polska powinna dążyć do suwerenności i siły. 

"Zrobię wszystko, aby jednostronnie wypowiedzieć akt migracyjny i nie wpuścić tu tych, którzy nam zagrażają" 

- zaznaczył. 

 

Jako gwaranta stabilności i bezpieczeństwa wskazał prezydenta Andrzeja Dudę.

 "Prezydent RP Andrzej Duda jest gwarancją naszego bezpieczeństwa do końca swojej kadencji i naszych relacji z Waszyngtonem" 

- dodał Nawrocki.

 

Koniec z gender

Nawiązał też m.in. do wypowiedzi Trzaskowskiego, który na początku lutego stwierdził, że jest politykiem zdrowego rozsądku a według polskiego prawa mamy dwie płci biologiczne.

Ja od początku mówię: są tylko dwie płcie, drodzy państwo. A małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny i tak zostanie. I tak zostać musi"

 - podkreślił Nawrocki.

 Dodał też, że nie zgodzi się na podwyższenie wieku emerytalnego zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Prezes IPN był też pytany o podpisaną w maju 2018 r. przez prezydenta USA Donalda Trumpa i przyjętą jednomyślnie przez obie izby amerykańskiego Kongresu tzw. ustawę 447, która dotyczy restytucji mienia ofiar Holokaustu i zobowiązuje sekretarza stanu USA do corocznego sprawozdania o realizacji ustaleń zawartych w Deklaracji Terezińskiej. "Każdą ustawę, którą będę podpisywał, będę podpisywał z myślą o obywatelach państwa polskiego, a nie o obywatelach obcych państw" - zadeklarował Nawrocki.

Również podczas wcześniejszego spotkania z wyborcami w Makowie Mazowieckim Nawrocki mówił, że Unia Europejska obecnie znajduje się w chaosie i nie jest w stanie stawiać czoła aktualnym zagrożeniom. 

"Polska jest bardziej potrzebna UE, niż UE Polsce. My musimy ich (Unię) ratować" 

- powiedział Nawrocki.

"Chcemy być częścią Unii Europejskiej, tak jak i państwo, ale ich trzeba obudzić" 

- dodał.

Źródło: PAP; Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Czy zamykanie oddziałów to „Plan Tuska” na oszczędności w NFZ? A. Klarenbach

Akcja szwedzkich służb. Tankowiec floty cieni zatrzymany

Ceny paliw na Wielkanoc. "Drogi prezent świąteczny dla Polaków"

Wysokie kary i prace społeczne. Finał sprawy za oblanie Syrenki farbą

Film Friza i Wersow okazał się porażką – aż 9 nominacji do antynagród!

Alarm ws. finansów publicznych. Müller o „niebezpiecznej ścieżce”

Taktyka Tuska dla Polaków ,,Niech się cieszą, że nie jest drożej''

Sprawa Kamili W. i dwóch lokali. Burmistrz Kłodzka zabiera głos

Szwecja zajęła kolejny statek floty cieni podejrzany o wyciek ropy

SPRAWDŹ TO!

Żurek znów bije w prezydenta. "Jak na bramce"

DWA MIESZKANIA PO POWODZI DLA SKAZANEJ? Skandaliczne kulisy pomocy Kierwińskiego w Kłodzku!

Brutalny atak przy Placu Konstytucji. Policjant obezwładnił napastnika

Polacy zapłacą więcej za prąd? Minister energii zabrał głos

Zagranica czy Polska? Świąteczne wybory turystyczne Polaków

Z okazji Wielkiego Tygodnia, ogłoszono uwolnienie ponad 2 tysięcy więźniów

Najnowsze

Czy zamykanie oddziałów to „Plan Tuska” na oszczędności w NFZ? A. Klarenbach

Film Friza i Wersow okazał się porażką – aż 9 nominacji do antynagród!

Alarm ws. finansów publicznych. Müller o „niebezpiecznej ścieżce”

Taktyka Tuska dla Polaków ,,Niech się cieszą, że nie jest drożej''

Sprawa Kamili W. i dwóch lokali. Burmistrz Kłodzka zabiera głos

Akcja szwedzkich służb. Tankowiec floty cieni zatrzymany

Ceny paliw na Wielkanoc. "Drogi prezent świąteczny dla Polaków"

Wysokie kary i prace społeczne. Finał sprawy za oblanie Syrenki farbą