Przejdź do treści
Ważne Tylko wysoka frekwencja, szczególnie na wsi, uniemożliwi fałszerstwa wyborcze!
14:37 Ukraina: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) prowadzi obecnie zakrojoną na szeroką skalę operację specjalną "Pajęczyna", której celem jest niszczenie rosyjskiego lotnictwa bombowego na tyłach przeciwnika
14:13 Nigeria: 22 sportowców zginęło w wypadku drogowym. Autobus, którym jechali, zjechał z mostu
14:04 Ukraina: 12 osób zginęło, ok. 60 rannych w ataku Rosji na jednostkę szkoleniową
13:29 KGP: do godz. 10 odnotowano trzy przestępstwa oraz 173 wykroczenia związane z naruszeniem ciszy wyborczej
12:47 Papież Leon XIV: błogosławione siostry katarzynki służyły mimo panującej nienawiści i terroru
12:19 Zachodniopomorskie: z powodu kontroli prowadzonych przez niemieckie służby graniczne i policję na przejściu Kołbaskowo-Pomellen, na autostradzie A6 od strony Szczecina kolejka pojazdów ma ok. 5 km
12:16 Ukraina: rosyjski pociąg wojskowy wysadzony w powietrze w obwodzie zaporoskim
11:50 Wielka Brytania: rząd przeznaczy 1,5 mld funtów na budowę sześciu fabryk broni i amunicji, które mają wzmocnić gotowość kraju bojową
09:56 Policjanci z Ciechanowa odnaleźli 15-letnią Liliannę z Opinogóry Dolnej (Mazowieckie), która zaginęła w piątek i od tego czasu była poszukiwana. Okazało się, że dziewczynka przebywała u znajomych. Cała i zdrowa trafiła już pod opiekę
Republika Wieczór Wyborczy Republiki: Polacy wybierają, my komentujemy! Startujemy w niedzielę od godziny 19:50.
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Mentzen ostrzega przed Tuskiem: "nie słuchajcie tego oszusta"

Źródło: FB/Sławomir Mentzen

W życiu są trzy pewne rzeczy: śmierć, podatki i to, że Tusk znowu oszuka. W nic mu nie wierzcie - mówił w sobotę we Wrześni (woj. wielkopolskie) kandydat Konfederacji na prezydenta Sławomir Mentzen. Polityk sprzeciwiał się przyjmowaniu migrantów, zielonemu ładowi i bezwarunkowemu poparciu akcesji Ukrainy do UE.

Zapytajcie o polskie rolnictwo

Na wrzesińskim rynku mieszkańców Mentzen zarzucił szefowi rządu m.in. mówienie nieprawdy na temat przyjmowania przez Polskę migrantów. "Mówił, że nie chce, a robi jakby chciał" - zaznaczył. "W życiu są trzy pewne rzeczy: śmierć, podatki i to, że Tusk znowu oszuka. W nic mu nie wierzcie" - powiedział.

Kandydat Konfederacji zarzucił premierowi, że w czasie polskiej prezydencji w UE szef rządu będzie "dbał o interesy" Ukrainy. "Będzie promował w UE bezwarunkowe przyjęcie Ukrainy do Unii Europejskiej" - oświadczył polityk.

"Jaki my mamy w tym interes? Zapytajcie się państwo rolników, co oni o tym myślą. Co się stanie z polskim rolnictwem, gdy będzie musiało się zderzyć z wielkoobszarowym rolnictwem ukraińskim. Stracimy bezpieczeństwo żywnościowe. To nie jest w polskim interesie. Każde państwo w UE dba o swój interes. I zanim zgodzi się na poszerzenie Unii stawia warunki. (...) A Tusk? No gdzie tam, co tam będzie dbał o polski interes. Bez żadnych warunków, wbrew polskiemu interesowi będzie promował przyłączenie Ukrainy do UE" - powiedział.

Rozsądna polityka Trumpa

Polityk Konfederacji ocenił, że pielęgniarki nie są winne temu, iż politycy "nie umieją zarządzać systemem ochrony zdrowia". 

"To nie jest wina policjantów, że politycy im nie dają pieniędzy na szkolenie, jest za mało pieniędzy na policję. To nie jest wina żołnierzy, że rząd, politycy źle zarządzają armią, że nie zapewniają im podstawowego sprzętu. To nie jest wina sędziów, że politycy rozwalili nasz wymiar sprawiedliwości. To nie jest wina Polaków. Polacy to jest rozsądny naród i zasługuje na rozsądną politykę" - mówił kandydat.

Mentzen jako przykład takiej "rozsądnej" polityki wskazał działania prezydenta USA Donalda Trumpa. "Imigrantów nielegalnych trzeba deportować, a nie płacić im socjal. Bronić wolności słowa, odrzucić Zielony Ład, postawić na paliwa kopalne, oczywiste rzeczy. I jeszcze ograniczyć wydatki rządowe" - wymieniał.

Koniec z zielonym ładem

Polityk podkreślił także, że Polacy zasługują na niskie i proste podatki. "Jak zostanę prezydentem, nie zgodzę się, na żadną podwyżkę podatków, na żadną nową komplikację podatków. Rząd ma już wystarczająco dużo naszych pieniędzy" - zadeklarował.

Kandydat mówił także o potrzebie zaprzestania "faworyzowania" w Polsce zagranicznych korporacji kosztem polskich firm. Zapewnił, że doprowadzi do "odrzucenia Zielonego Ładu", a także spadku cen ogrzewania i prądu oraz kosztów produkcji. Dodał, że "uszczelni" granice i nie pozwoli na migracje.

Źródło: Republika, PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X


 


 

Wiadomości

Józef Orzeł z RKW alarmuje w sprawie możliwych nieprawidłowości wyborczych

Skandaliczny wpis Żukowskiej. Stanowski ostro o Lewicy. Bezdomny Tusk. Odlot Radka

Niepokojące sygnały: członek komisji wyborczej usunięty za próbę dokumentowania głosów na zaświadczenia

Kandydaci już po głosowaniu. Głos oddał także prezes PiS

Publikacja Onetu zniszczyła życie ks. Stryczkowi

Od września weryfikacja prawa do świadczenia „Dobry Start”

Czy mocarstwa próbują zapanować nad rewolucją cyfrową?

Głosowanie nie wszędzie spokojne. Są przestępstwa i naruszenia

Stany Zjednoczone dają jasny sygnał: bezpieczeństwo i rozwój są możliwe

PKW: frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich na godz. 12 wyniosła 24,83 proc.

GUS publikuje szacunki za maj. Ceny znowu w górę

Pospieszalski ostrzega: Bez kontroli nad migracją skończymy jak Zachód

Jak świat polityki zmienia się pod wpływem nowych technologii?

Badanie exit poll wskaże dziś prezydenta? Szef OGB: ma margines błędu 2 proc. na każdym kandydacie

Sztuczna inteligencja a rasizm

Najnowsze

Józef Orzeł z RKW alarmuje w sprawie możliwych nieprawidłowości wyborczych

Publikacja Onetu zniszczyła życie ks. Stryczkowi

Od września weryfikacja prawa do świadczenia „Dobry Start”

Czy mocarstwa próbują zapanować nad rewolucją cyfrową?

Głosowanie nie wszędzie spokojne. Są przestępstwa i naruszenia

Skandaliczny wpis Żukowskiej. Stanowski ostro o Lewicy. Bezdomny Tusk. Odlot Radka

Niepokojące sygnały: członek komisji wyborczej usunięty za próbę dokumentowania głosów na zaświadczenia

Kandydaci już po głosowaniu. Głos oddał także prezes PiS