„PiS i Konfa się zapłaczą” – Stefaniak nie przeczytał wpisu Trumpa?
Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera Jakub Stefaniak triumfował po informacji o dodatkowych żołnierzach USA w Polsce, szydząc z PiS i Konfederacji. Tymczasem Donald Trump w swoim wpisie jasno wskazał, że decyzję o wysłaniu 5000 dodatkowych żołnierzy podjął ze względu na relację z nowo wybranym prezydentem Polski Karolem Nawrockim.
Jakub Stefaniak, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera i prominentny działacz PSL, zamieścił na platformie X wpis, w którym entuzjastycznie skomentował informację o wysłaniu dodatkowych żołnierzy amerykańskich do Polski.
PiS i Konfa się zapłaczą – napisał sugerując tym samym polityczny sukces obecnej koalicji rządzącej.
Jednak sam Donald Trump w oficjalnym wpisie na X jasno wyjaśnił powód swojej decyzji.
Na podstawie udanego wyboru nowego Prezydenta Polski Karola Nawrockiego, którego miałem zaszczyt poprzeć, oraz naszej relacji z nim, z przyjemnością informuję, że Stany Zjednoczone wyślą dodatkowe 5000 żołnierzy do Polski – napisał Trump.
Wpis Stefaniaka, który najwyraźniej nie zapoznał się z pełną treścią oświadczenia Trumpa, przedstawia sytuację jako sukces rządu Donalda Tuska. Tymczasem amerykański prezydent wiąże decyzję bezpośrednio z osobą Karola Nawrockiego – kandydata kojarzonego z obozem prawicy.
Pod postem Stefaniaka internauci szybko zwrócili uwagę na tę rozbieżność, zarzucając mu brak researchu i próbę przechwycenia sukcesu, który Trump przypisał innej stronie sceny politycznej. Cała sytuacja staje się polityczną kompromitacją Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera.
Oto niektóre z komentarzy:
Chyba nie widziales do konca tej wiadomosci.
Łał. Proszę Pana ale w 2026 przetłumacz na polski wypowiedź Prezydenta Stanów Zjednoczonych to chyba nie jest wielki wysiłek. Może Problem jest w czytaniu ze zrozumieniem.
Słaby research panie rzeczniku.
Prezydent i opozycja potrafią załatwić wysłanie dodatkowych żołnierzy Tusk i jego ekipa w opozycji potrafiła załatwić jedynie kary dla Polski Taka różnica.
Angielski w szkole był? Można wpis Trumpa przetłumaczyć.
Przypomnę ze to sekretarz stanu w KPRM XDDD
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X