Patryk Jaki o możliwej koalicji PiS-u z Konfederacją
W programie programie "Polityczny WF z gościem", europoseł Patryk Jaki odniósł się do możliwości utworzenia koalicji między Prawem i Sprawiedliwością a Konfederacją. - Jeżeli nie będzie innego wyjścia, to zrobimy koalicję z Konfederacją, żeby Tusk nie przyszedł do władzy - oświadczył w Jaki.
Gotowość do stworzenia koalicji PiS-u z Konfederacją
W rozmowie z Marcinem Fijołkiem i Piotrem Witwickim w programie "Polityczny WF z gościem", europoseł Patryk Jaki mimo pewnych różnic pomiędzy PiS z Konfederacją zapowiedział jednak gotowość do stworzenia koalicji.
- Jeżeli nie będzie innego wyjścia, to zrobimy koalicję z Konfederacją, żeby Tusk nie przyszedł do władzy
- oświadczył w Jaki.
Były wiceminister wskazał, że wizja takiej współpracy pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością i Konfederacją wymaga skupienia się na polityce międzynarodowej.
- Polska leży w strefie zgniotu, nie na wyspie. Musi mieć mądrą politykę, a nie przedszkole. Jeżeli ja słyszę od Konfederacji w tej chwili, że Ukraina to nie jest nasza sprawa - mimo tych błędów i świństw, które nam robi Zełenski itd. - to to jest dziecinada
- dodał.
Źródło: Republika, Polsat News, x.com
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Horała: po dwóch latach rządów koalicji 13 grudnia CPK to festiwal opóźnień, chaotycznych zmian i politycznej zemsty
Reżim w Mińsku zwolnił ponad 120 więźniów politycznych. Wśród nich laureat Pokojowej Nagrody Nobla
PiS organizuje debatę o kryzysie służby zdrowia. Kaczyński: potrzebne daleko idące reformy
Rakietowy atak Rosjan. Odessa bez prądu, ciepła i wody. Elektrownia jądrowa bez zasilania