Gróbarczyk: minister Balczun niech lepiej zostawi polską gospodarkę
Pod nadzorem tego „ministra”, w Policach na Pomorzu Zachodnim wyłączono najnowocześniejszą fabrykę do produkcji polipropylenu w Europie. - Alarmuje poseł Marek Gróbarczyk. Odpowiedzialny za całą sprawę jest minister Marek Balczun.
Nowoczesna fabryka, wybudowana kosztem ponad 7 miliardów złotych, od czerwca 2025 roku pozostaje nieaktywna i nie prowadzi produkcji polipropylenu z powodu krytycznych problemów technicznych, awarii oraz braku środków finansowych na jej dokończenie i rozruch. Do zapaści doprowadził oczywiście obecny rząd.
Przy okazji zarząd firmy zrzekł się roszczeń w wysokości 13 mld zł od wykonawcy i zamiast dochodzić należności, jeszcze dopłacił mu 118 mln zł.
Lepiej więc będzie jak ten minister zostawi w spokoju polską gospodarkę i wróci grać do kotleta.
- stwierdza Gróbarczyk.
Źródło: Republika, x.com
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X