Przejdź do treści
10:20 Polska: MSZ zakomunikowało ambasadzie Rosji, że atak na fabrykę firmy Barlinek to złamanie prawa międzynarodowego
09:48 NATO: trwają przygotowania do przekazania Ukrainie dodatkowych systemów Patriot
09:29 Reuters: grupy hakerskie powiązane z Chinami atakują tajwański przemysł półprzewodników
08:56 Korea Południowa: Sąd Najwyższy uniewinnił szefa Samsunga w sprawie głośnej fuzji
07:57 Irak: Około 50 zabitych i rannych w pożarze centrum handlowego
07:25 IMGW: burze, deszcz i wiatr na północnym zachodzie i południu kraju
07:00 USA: Groźne burze - mężczyzna zginął od uderzenia pioruna, kilkanaście osób rannych
05:35 Warszawa: Od czwartkowego poranka podziemna kolejka na linii M1 zatrzymuje się już na stacji Racławicka
03:42 USA: Służby przejęły opiekę nad 21 dziećmi urodzonymi przez surogatki dla pary z Kalifornii
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub „GP” Milanówek zaprasza na obchody 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 2 sierpnia, g. 15.00 Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej ul. Szkolna 7. Po mszy uroczystość na cmentarzu w Milanówku przy grobach Powstańców Warszawskich
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Nawet w życzeniach dla Tuska musiał uderzyć w PiS. Giertych nie odpuszcza obsesji

Źródło: Sejm RP, CCA 2.0 via Wikimedia Commons // x.com/@GiertychRoman

Nieuleczalna obsesja na punkcie Prawa i Sprawiedliwości. Roman Giertych kolejny raz udowodnił, że nie potrafi żyć bez atakowania partii Jarosława Kaczyńskiego — nawet wtedy, gdy składa życzenia urodzinowe.

Zamiast tortu jad

Roman Giertych to dziś nie tyle polityk, co anty-PiS-owski performer. Nieważne, czy to temat konstytucji, pogody, wakacji czy… urodzin Donalda Tuska — każda okazja jest dla niego pretekstem do ataku na PiS. Tym razem, z okazji 68. urodzin obecnego premiera, Giertych postanowił przypomnieć wszystkim, że są „Państwa, gdzie władzę sprawuje się do 88. roku życia” — oczywiście z ironicznym „przypomnieniem pisowcom”. Ewidentnie liczy na to, że jego pryncypał zachowa władzę tak długo, jak komunistyczne kacyki. 

Trudno nie odnieść wrażenia, że Giertych dawno już przestał interesować się realną polityką. Jego jedynym paliwem są powtarzane do znudzenia te same tyrady. Publiczność się zmienia, platforma społecznościowa też — ale treść pozostaje ta sama: PiS to wróg numer jeden i żaden inny temat nie jest w stanie go zająć dłużej niż na jedno zdanie.

Antypis ponad wszystko

Obsesja Giertycha na punkcie Prawa i Sprawiedliwości przybrała już wymiar groteskowy. Nawet w sytuacjach, które powinny być elementarnie neutralne — jak urodzinowy wpis — nie potrafi powstrzymać się od zaczepki. Wygląda to już nie jak polityczna strategia, ale uzależnienie. Bez PiS-u Giertych jakby nie istniał.

Podczas gdy Polacy chcą stabilizacji, konkretów i pracy dla dobra kraju, polityk KO nadal tkwi w politycznej histerii. I nie wygląda na to, by zamierzał przestać. Nie liczy się nic poza kolejnym wpisem, który „dowali pisowcom”.

Źródło: Republika, x.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Robią to coraz śmielej! Niemiecka gazeta pisze o "współwinie Polaków w czasie Holokaustu"

Tour de France: Abrahamsen wygrywa w Tuluzie, upadek Pogacara, Healy nadal liderem

Skandaliczny wpis Instytutu Pileckiego. Internauci w szoku! [KOMENTARZE]

Aktualna sytuacja na rynku ropy naftowej w USA

Usyk vs Dubois 2: Rewanż o niekwestionowane mistrzostwo wagi ciężkiej już w sobotę

Małgorzata Manowska zawiadamia prokuraturę. Chodzi o wybory prezydenckie

Zrobię wszystko, żeby wrócił. Obiecuje Jan Urban

Dziesiątki zabitych i rannych w pożarze centrum handlowego

Przez lata rozbawiała Polaków do łez. "To najsmutniejszy poranek..."

W piątek ruszają rozgrywki PKO BP Ekstraklasy!

Dlaczego Sikorski skarży się na biskupów Papieżowi?

Zlikwidowano prorosyjską grupę hakerską NoName. Odpowiadała za cyberataki na kraje wspierające Ukrainę

Horror w Las Palmas: 17-latka podpalona przez imigranta

Agnieszka Holland: Tusk zarządza masą upadłościową koalicji

Surogatki urodziły parze 21 dzieci. Bo chcieli dużej rodziny...

Najnowsze

Robią to coraz śmielej! Niemiecka gazeta pisze o "współwinie Polaków w czasie Holokaustu"

Usyk vs Dubois 2: Rewanż o niekwestionowane mistrzostwo wagi ciężkiej już w sobotę

Małgorzata Manowska zawiadamia prokuraturę. Chodzi o wybory prezydenckie

Zrobię wszystko, żeby wrócił. Obiecuje Jan Urban

Dziesiątki zabitych i rannych w pożarze centrum handlowego

Tour de France: Abrahamsen wygrywa w Tuluzie, upadek Pogacara, Healy nadal liderem

Skandaliczny wpis Instytutu Pileckiego. Internauci w szoku! [KOMENTARZE]

Aktualna sytuacja na rynku ropy naftowej w USA