Będzie partia Morawieckiego. Padła konkretna data
Były premier, założyciel stowarzyszenia „Rozwój Plus” Mateusz Morawiecki zapowiedział w poniedziałek, że najpóźniej 15 października założy partię polityczną. Na ten dzień planowana jest konwencja „Rozwoju Plus”.
Morawiecki o słowach Karskiego: dążyli do naszego usunięcia
Morawiecki gościł w youtubowym kanale „Rymanowski Live”. Były premier nawiązał do poniedziałkowej wypowiedzi rzecznika dyscypliny partyjnej PiS Karola Karskiego. Stwierdził on, że członkostwo w PiS 40 osób, które utworzyły nowy klub parlamentarny, choć formalnie wciąż są członkami PiS, „w tej chwili jest martwe”.
To znaczy, ich sprawy będą rozpatrywane indywidualne, natomiast ich członkostwo Prawie i Sprawiedliwości w takiej sytuacji nie może się utrzymać – mówił Karski.
Zdaniem Morawieckiego, wypowiedź Karskiego oznacza, że „od samego początku kierownictwo (PiS) dążyło do tego, żeby nas wypchnąć”.
Niebawem partia
Teraz, kiedy nasze członkostwo jest martwe, czyli zostaliśmy usunięci całkowicie z Prawa i Sprawiedliwości, to mogę powiedzieć, że rzeczywiście taką partię założymy najpóźniej 15 października - przekazał b. premier.
O konwencji stowarzyszenia planowanej na 15 października, w rocznicę wyborów parlamentarnych z 2023 r., Morawiecki poinformował w niedzielę.
Tego dnia pokażemy, że Polska nie jest skazana na chaos, przeciętność i niespełnione obietnice. Pokażemy, że istnieje siła, która ma doświadczenie, odwagę, program i gotowość, aby ponownie wziąć odpowiedzialność za kraj - napisał na X.
Politycy związani z „Rozwojem Plus” założyli już oddzielny klub parlamentarny.
Źródło: Republika, Rymanowski Live, PAP, X
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X