Bosak: odrzucam jakąkolwiek możliwość współpracy z Tuskiem i wspieraniem jego rządu
W jednej z komercyjnych telewizji wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak odniósł się do tworzenia potencjalnych powyborczych koalicji. Bosak zapewnił, że współpraca z Koalicją Obywatelską jest niemożliwa ze względu na "czyny" polityków tej partii.
„Nie jestem zainteresowany w ogóle jakąkolwiek współpracą z Tuskiem i wspieraniem jego rządu”.
- podkreślił Bosak na antenie stacji telewizyjnej.
Współprzewodniczący Konfederacji zaznaczył jednocześnie, że mimo wielu różnic programowych i negatywnej oceny poprzedniego rządu, możliwe są koalicyjne rozmowy z Prawem i Sprawiedliwością.
„Uważam, że jeżeli będzie możliwa większość, będzie należało z nimi negocjować”.
- podkreślił Bosak.
W ostatnich sondażach partie reprezentujące prawą stronę sceny politycznej osiągają coraz większą przewagę nad obecnie rządzącymi w Polsce formacjami lewicowymi. Do wyborów parlemntarnych pozostało 16 miesięcy.
Źródło: Republika, x.com
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X