Przejdź do treści
22:04 Departament Stanu USA: Rosji przeszkadza, że NATO powraca do odstraszania
Wydarzenie Sad Najwyższy 1 lipca podejmie uchwałę ws. ważności wyborów Prezydenta RP. Kluby Gazety Polskiej wzywają 1 lipca (wtorek) o godz. 12:00 przed Sąd Najwyższy, Plac Krasińskich w Warszawie
Zaproszenie We wtorek 1 lipca o godzinie 9:00 odbędzie się briefing prasowy na temat powstania Centrum Integracji Cudzoziemców (CIC) w Częstochowie oraz problemu nielegalnej imigracji. Miejsce: Parking przed Częstochowskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym
Zaproszenie Piotrków Trybunalski - we wtorek 1 lipca - godz. 15-18 zbiórka podpisów pod referendum ws. odwołania prezydenta i rady miasta na parkingu ul. Belzacka 104 (przy szkole)
Spotkanie Klub Gazety Polskiej w Łodzi zaprasza na spotkanie z red. Adrianem Stankowskim, w poniedziałek 30 czerwca o godz. 18:00 na Piotrkowskiej 143
Wydarzenia Piotrków Trybunalski: Redaktor Tomasz Sakiewicz z Klubem "GP" 3.07 (czwartek) od godz. 15.00 będzie zbierać podpisy poparcia dla referendum przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Piotrków Tryb. zaprasza 3 lipca o godz. 18.00 na spotkanie z redaktorem naczelnym Tomaszem Sakiewiczem. Sala restauracji Sara (dawna Altamira), ul. Dmowskiego 38c
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Głogowie informuje o zbieraniu podpisów ws. referendum w powiecie głogowskim - STOP nielegalnej imigracji! Punkty: plac przy Ratuszu, Plac 1000-lecia, tężnia Piastów, targowisko oś. Kopernika: 30.06–02.07, godz. 10:00–17:00
NBP NBP informuje: Było 509 ton, a jest już ponad 515 ton złota! Mamy więcej złota niż Europejski Bank Centralny, a Narodowy Bank Polski pod kierownictwem prof. Adama Glapińskiego, nadal zwiększa zasoby złota Polaków!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Lewacka horda zakłóciła Mszę. Teraz znów stanęli przed sądem!

Źródło: fot. Canva.com (zdjęcie ilustracyjne)

To nie był protest. To wojna kulturowa, w której lewactwo atakuje wszystko, co dla Polaków święte – w tym samą Mszę Świętą. Wtargnięcie do katedry w Poznaniu, przerwanie Eucharystii, obrażanie kapłana i wiernych to była nie tylko profanacja – ale przejaw bezkarności, do jakiej przyzwyczajone zostały środowiska spod znaku czerwonej błyskawicy.

 Polska staje dziś przed wyborem: albo obronimy nasze świętości, albo pozwolimy zadeptać cywilizację, na której wyrosła nasza tożsamość.

Z premedytacją przeciwko wierze

Zakłócenie Mszy Świętej w katedrze poznańskiej nie było przypadkowym incydentem. Manifestanci nie tylko weszli do świątyni w czasie nabożeństwa – rozrzucili ulotki z symbolem czerwonej błyskawicy, wykrzykiwali hasła, klaskali, prezentowali transparenty. Przerwali głoszenie kazania, a na prośby kapłana o szacunek dla miejsca i liturgii odpowiedzieli drwiną.

Wszystko było zaplanowane wcześniej. W mediach społecznościowych pojawiły się wezwania do „posiadówy” w katedrze, gdzie „nie pozwolimy na spokój w Domu Bożym”. Cytując:

- 25 października 12.15 wchodzimy z banerami i kładziemy/siedzimy na podłodze. Nie pozwolimy na spokój w Domu Bożym.

To nie była manifestacja. To była otwarta konfrontacja ze wspólnotą wierzących, z Kościołem i z tym, co święte. To była ideologiczna napaść.

Lewacka buta i sądowa pobłażliwość

Sprawcy tej profanacji stanęli przed sądem. Ale w pierwszej instancji zostali uniewinnieni – sąd uznał, że ich działanie nie miało „znamion złośliwości”. Przerażające. Bo jak nazwać wtargnięcie do świątyni, przerywanie Mszy, drwiny z duchownego i gesty pogardy wobec liturgii, jeśli nie złośliwością?

Na szczęście Sąd Okręgowy w listopadzie 2023 r. uchylił haniebny wyrok uniewinniający. Uznano, że działania oskarżonych były w pełni świadome i złośliwe. Sąd wskazał, że brak agresji fizycznej nie oznacza braku złośliwości. Manifestanci nie chcieli rozmowy – chcieli narzucić swoją agendę i obrażać to, co dla innych ma wartość sakralną.

Msza to świętość. I tej granicy nie wolno przekraczać

W Polsce można mieć różne poglądy. Można demonstrować, wyrażać sprzeciw – ale są granice. I tą granicą jest świątynia, Eucharystia, cisza modlitwy i prawo ludzi wierzących do spokojnego praktykowania swojej wiary.

Dla katolików Msza to nie „spotkanie”, to nie „event” – to obecność Boga. To misterium. Naruszenie tej przestrzeni jest nie tylko przestępstwem z mocy Kodeksu karnego, ale też brutalnym ciosem w fundamenty naszej cywilizacji.

Kultura śmierci, która nie zna granic

Zakłócenie Mszy to symbol tego, jak głęboki jest kryzys kulturowy w Polsce i Europie. Lewicowa ideologia, która gloryfikuje aborcję, zamienia człowieka w narzędzie politycznej walki, a świętości w obiekt pogardy. To samo środowisko, które krzyczy o „tolerancji”, odbiera innym prawo do modlitwy.

Dziś proces trwa. Trzy z ponad 30 oskarżonych osób stawiły się na rozprawie. Żadna nie przyznała się do winy. W czerwcu zostaną odtworzone nagrania z tego wydarzenia. Oby tym razem sąd stanął po stronie prawdy, przyzwoitości i obrony tego, co święte.

To nie tylko sprawa sądowa – to test dla Polski

Ta sprawa to nie tylko proces karny. To test: czy Polska ma jeszcze odwagę bronić swoich wartości. Czy obrona wiary i wolności religijnej będzie realna, czy tylko zapisana w Konstytucji. Czy lewacka agresja dalej będzie traktowana ulgowo, czy w końcu zostanie nazwana po imieniu.

Czas powiedzieć: dość. Katedra to nie miejsce na protest. Msza Święta to nie scena polityczna. A wiara milionów Polaków zasługuje na ochronę – nie tylko moralną, ale i prawną.

Źródło: Republika,ordoiuris

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Musk założy Partię Ameryki jeśli przegłosują budżet

Coraz goręcej w Serbii. Opozycja włącza się w protest

Dziesiątki ofiar ataku Izraela na Strefę Gazy. 30 zginęło w kawiarni

Szczyt NATO w 2026 roku odbędzie się w Turcji

Policjant w czasie wolnym, wciąż pozostaje policjantem. Przekonał się o tym pijany kierowca w gminie Milicz

"Arcykapłanka propagandy" brnie dalej w "szurnięte" teorie. Teraz ma propozycję dla Hołowni [WIDEO]

Prezydent elekt zapowiada zwołanie Rady Gabinetowej w sprawie sytuacji na granicy z Niemcami

Kuźmiuk w programie „W Punkt”: Niemcy nie chcą, byśmy rejestrowali ich działania na granicy

Ordo Iuris w obronie granic. Jerzy Kwaśniewski zapowiada pomoc prawną dla obywateli

Brutalny atak na ochroniarza w Warszawie. Sprawca to 45-letni obywatel Azerbejdżanu

Niemiecka radna uderza w Ruch Obrony Granic i wzywa Tuska do działania

Wstrząsająca relacja mamy Oskarka. "Po śmierci syna nie dano mi nawet leków na uspokojenie"

Müller: do Polski będzie trafiało dziesiątki tysięcy nielegalnych migrantów

Żadnej refleksji. Merkel broni swojej decyzji ws. migrantów z 2015 roku

Całkowita katastrofa. Nawet w gazeta.pl nie chcą już Tuska

Najnowsze

Musk założy Partię Ameryki jeśli przegłosują budżet

Policjant w czasie wolnym, wciąż pozostaje policjantem. Przekonał się o tym pijany kierowca w gminie Milicz

"Arcykapłanka propagandy" brnie dalej w "szurnięte" teorie. Teraz ma propozycję dla Hołowni [WIDEO]

Prezydent elekt zapowiada zwołanie Rady Gabinetowej w sprawie sytuacji na granicy z Niemcami

Kuźmiuk w programie „W Punkt”: Niemcy nie chcą, byśmy rejestrowali ich działania na granicy

Coraz goręcej w Serbii. Opozycja włącza się w protest

Dziesiątki ofiar ataku Izraela na Strefę Gazy. 30 zginęło w kawiarni

Szczyt NATO w 2026 roku odbędzie się w Turcji