„Polityczna kawa”. Sachajko: Polska powinna być państwem suwerennym energetycznie

Fot. Pixabay/Benita5

Poseł PiS Marek Suski oraz poseł Kukiz '15 Jarosław Sachajko są gośćmi Tomasza Sakiewicza.

Na początku przyszłego tygodnia przedstawimy wspólne postulaty. Staramy się współpracować z Prawem i Sprawiedliwością, żeby poprawić sytuację w Polsce. Totalna opozycja do niczego nie prowadzi – mówił Sachajko.

Dodał, że „Kukiz'15 ma czterech posłów, ale postulaty zostały poparte przez całą Koalicję Polską”. – Byłbym zaskoczony, gdyby politycy nie poparli teraz naszych projektów – powiedział.

– Myślę, że współpraca z Kukiz'15 będzie szła w kierunku lepszej legislacji i będzie dobra dla Polski – stwierdził Suski.

Rozmówcy poruszyli też temat włamywania się na serwery ważnych urzędników państwowych i instytucji. – Tajne bądź poufne dokumenty nie są przesyłane przez skrzynki mailowe – zapewnił Suski. – W poczcie Michała Dworczyka nie było żadnych tajnych informacji, to był fake news. Tajne dokumenty są czytane tylko w papierowej wersji pod nadzorem urzędnika. Nie można tam wnosić telefonów ani tym bardziej robić zdjęć – zdradził Suski.

Tomasz Sakiewicz przypomniał, że niedawno ktoś włamał się do mediów społecznościowych Marka Suskiego. – Proszę mi nie wypominać włamania, bo zdjęcia, które pojawiły się na moim Facebooku nie pochodziły z mojej skrzynki. Służby stwierdziły, że zarówno w moim, jak i ministra Dworczyka przypadku kierunek wskazuje na Rosję – powiedział gość programu.

Według posła Sachajko powinny zostać przeprowadzone szkolenia dla polityków z zakresu ochrony w internecie. Przypomniał, że do włamania doszło także w USA. – Podejrzewano wtedy, że Hillary Clinton używała poczty do przesyłania państwowych dokumentów – mówił Sachajko.

– Ochrona antypodsłuchowa powinna być. Na to powinny być przeznaczone pieniądze. Nie oszczędzajmy na bezpieczeństwie, a zwłaszcza cyberbezpieczeństwie. Teraz skrzynki na serwerach sejmowych są tak toporne, że trudno ich używać – mówił Sachajko.

Przypomniał też, że „ubiegłej zimy został zablokowany rurociąg w Teksasie”. – Teksańczycy mieli zimę stulecia, ogromne problemy i zapłacili okup. Z terroryzmem nie należy w ten sposób rozmawiać. Polska powinna być państwem suwerennym energetycznie – zauważył Sachajko.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy