„Polityczna kawa”. Lichocka: Tusk nie będzie w Polsce rządził, ale jeszcze długo będzie szkodził

Lichocka: Zdumiewające jest, że można wspierać działania Łukaszenki
Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

– W tej chwili jest zasadniczy spór dotyczący istoty funkcjonowania UE. Tworzenie superpaństwa, które nie podlega kontroli demokratycznej. Trybunał Konstytucyjny próbuje wywrócić do góry nogami reformę sądownictwa. Poparcie płynące z Francji jest niepokojem o to, że próbuje się podważyć wolę suwerena. TSUE nie może być nadrzędne nad Polską Konstytucją – zapewniała w niedzielnym programie Tomasza Sakiewicza „Polityczna kawa” posłanka PiS-u Joanna Lichocka.

– Moim zdaniem nie należy go lekceważyć Tuska. Jest bezwzględny. Jego wielkie kłamstwo o Polexicie Nie należy się na to nabrać, ale też nie należy tego lekceważyć. Już nigdy nie będzie w Polsce rządził, ale na pewno jeszcze długo będzie szkodził – twierdzo polityczka.

– Zdumiewające jest, że można wspierać działania Łukaszenki tak otwarcie. Wojna hybrydowa nie będzie wygrana przez Kreml. Jednak należy zapamiętać postawę polskich polityków – zachęcała.

Władysław Teofil Bartoszewski poseł PSL komentował, że jego zdaniem Donald Tusk przybył uratować Platformę przed samorozwiązaniem.

– Nie można wyrzucić państwa członkowskiego z UE, ale można karać. Wstrzymanie wypłat to jest realna groźba. Polska jest dla Niemiec piątym partnerem handlowym na świecie – oceniał pozycję Polski na arenie międzynarodowej

– Konstytucja jest najważniejsza. Myślę, że będzie osiągnięty jakiś kompromis. Izba dyscyplinarna była jednym z części wymiaru sprawiedliwości, która była przedmiotem konfliktu z TSUE – zauważył.

– Funkcjonowanie w UE polega na nawiązywaniu różnych kompromisów. PSL głosowało za zaporą na granicy, jest to absolutnie konieczne. Drugą sprawą jest zatrzymanie przerzuty osób z bliskiego wschodu do białorusi. Powinniśmy uzyskać jak najwięcej pomocy i wsparcia w rozmowach z Egiptu i z Iranem – zwrócił uwagę na głębszy wymiar kryzysu migracyjnego.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy