Politycy Solidarnej Polski wręczyli kwiaty sprzątaczce, która starła się z Lempart

Artykuł
Marta Lempart oblała farbą drzwi i schody pod biurem PIS
Fot. Twitter/@spacerowiczka1

Politycy Solidarnej Polski wręczyli kwiaty sprzątaczce, która starła się z Martą Lempart. "Dla p. Teresy za ciężką pracę i odwagę do Marty L. Brawo!" - napisał na Twitterze poseł Jacek Ozdoba.

Zawodowa aktywistka Marta Lempart w ramach happeningu oblała farbą drzwi i schody pod biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Zachęcała do dewastowania przestrzeni przed siedzibami partii rządzącej w całej Polsce. Jej zachowanie nie umknęło uwadze osoby sprzątającej pobliski teren.

– Co tu zrobione jest? Kto to tak zrobił? Ja tutaj sprzątam! Kto to tak zrobił? – zapytała wzburzona. – Ja. Ja walczę za pani dzieci też – odparła Lempart. – To niech pani umyje teraz! – krzyknęła kobieta, na co proaborcyjna działaczka odpowiedziała, że tego nie zrobi. Sprzątaczka nie dawała jednak za wygraną. – Jak to nie? Jak to nie proszę pani? Pani myśli że za co mi płacą? – pytała.

Do sprawy odniósł się w TVP Info wiceminister klimatu i środowiska z Solidarnej Polski Jacek Ozdoba.

– Pani Lempart zachowała się typowo, czyli w sposób żulerskiej polityki. To osoba, która jest agresywna, wulgarna i nie szanuje tej pani, którą serdecznie pozdrawiam. Jutro z posłem Kałużnym wybieram się do pani, która pracuje przy ulicy Nowogrodzkiej, z kwiatami, podziękować jej właśnie za to – zapowiedział Ozdoba.

Posłowie wręczyli kobiecie kwiaty, o czym poinformowali na Twitterze.

Dla p. Teresy za ciężką pracę i odwagę do Marty L. Brawo! – napisał Ozdoba.

Źródło: polskatimes.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy