Policjanci poszukują mężczyzny, który miał napastować dziewczynkę

Portal TV Republika, wch 03-10-2023, 09:00
Artykuł
Policja Poznań

Poznańscy policjanci opublikowali wizerunek poszukiwanego mężczyzny, który miał dopuścić się tzw. innej czynności seksualnej wobec małoletniej dziewczynki.

Mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji poinformowała, że 22 września, około godz. 12.20, w Parku Tadeusza Kasserna na Osiedlu Bolesława Chrobrego w Poznaniu, do dziewczynki podszedł nieznany jej mężczyzna.

"Chwycił ją i dotknął w miejsce intymne, wypowiadając przy tym słowa o charakterze seksualnym" - wskazała Mróz.

Jak dodała, sprawca oddalił się w kierunku jednego z bloków, a potem wsiadł do tramwaju. Policjanci zajmujący się sprawą zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu z wizerunkiem podejrzewanego.

"Jest to mężczyzna w wieku około 40-50 lat, 165-175 cm wzrostu, normalnej budowy ciała, bez widocznych znaków szczególnych. W dniu zdarzenia ubrany był w szary T-shirt z czerwonym napisem BANE na piersi, czarne długie spodnie oraz czarne buty. Na głowie miał ciemną czapkę z daszkiem oraz posiadał ze sobą czarno-niebieski plecak" - opisano w policyjnym komunikacie.

Ponieważ funkcjonariusze do tej pory nie ustalili tożsamości mężczyzny, opublikowano wizerunek poszukiwanego.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z udostępnionych na stronie internetowej KMP w Poznaniu zdjęć lub z nagrania albo mają istotne informacje mogące pomóc policjantom w ustaleniu tożsamości poszukiwanego, są proszone o kontakt z prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 47 77 146 81, dyżurnym jednostki - pod numerami 47 77 14611/17 - lub z numerem alarmowym 112.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy