Policja poszukuje sprawcy wandalizmu. Zniszczono kościół w Sieradzu

Artykuł
Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat pięciu
Fot. Dariusz Piekarczyk

Nieznany sprawca wybił 14 szyb w dwóch drzwiach wejściowych do kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego na osiedlu Jaworowym w Sieradzu. To największa w regionie parafia licząca około 14.700 wiernych.

- Po godzinie siódmej dyżurny Komendy Powiatowej Policji został powiadomiony o wybiciu szyb w drzwiach wejściowych do świątyni. Na miejsce zdarzenia pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki, którzy zabezpieczyli ślady. Zabezpieczony został także monitoring. Szczegółowo będzie przeglądany jego zapis pod kątem ewentualnego sprawcy i okoliczności wandalizmu - mówi asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.
Oprócz szyb sprawca zniszczył gablotę znajdującą się przed wejściem do kościoła. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

- To haniebny czyn. W tym kościele nic podobnego wcześniej nie miało miejsca. Liczę, że policja ustali sprawcę. Według mnie zniszczonych zostało nie 11, ale 14 szyb - mówi proboszcz parafii ks. prałat Mirosław Miłek.1_670_02

Źródło: Radio Łódź/Siearadz Nasze Miasto

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy