Policja poszukuje podejrzanego o dwa zabójstwa. Zabił i uciekł do lasu

Portal TV Republika 30-03-2023, 12:10
Artykuł
Policja

Policja opublikowała w czwartkowe przedpołudnie wizerunek 24-letniego Marcina Wolfa, mężczyzny podejrzewanego o popełnienie w środę dwóch zabójstw na terenie powiatu międzychodzkiego.

W komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych i na stronie internetowej wielkopolskiej policji podano, że funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie poszukują 24-letniego Marcina Wolfa. "Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie dwóch zabójstw na terenie powiatu międzychodzkiego" - zaznaczono.

Jak podali policjanci pierwsze zgłoszenie dotyczyło pożaru w miejscowości Muchocin. "W trakcie gaszenia ognia strażacy znaleźli zwłoki 22-letniego mężczyzny. Obrażenia na ciele wskazywały na zabójstwo. Sprawca prawdopodobnie podpalił mieszkanie, aby zatrzeć ślady. Policjanci ustalili, że 24-latek zabrał samochód należący do ofiary i uciekł z miejsca zdarzenia" - opisano w komunikacie.

Jak dodano kolejne zgłoszenie dotyczyło zabójstwa w Międzychodzie, gdzie w mieszkaniu przy ul. 3 Maja znaleziono zwłoki 45-letniej kobiety. "Obrażenia na jej ciele również wskazywały na zabójstwo. Według ustaleń śledczych zbrodni dokonał ten sam mężczyzna. Po dokonaniu obydwu zabójstw 24-latek porzucił skradziony samochód pod Międzychodem i uciekł do lasu" - zaznaczono.

W komunikacie podkreślono, że do pracy na miejscu zdarzeń oraz w działania pościgowo-poszukiwawcze, oprócz funkcjonariuszy z Międzychodu, natychmiast zostali zaangażowani policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu - z Wydziału Kryminalnego, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Laboratorium Kryminalistycznego - a także policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu oraz z innych jednostek na terenie Wielkopolski.

"Wszystkie osoby, które od wieczora 29 marca br. widziały poszukiwanego Marcina Wolfa, lat 24 - proszone są o pilny kontakt z policjantami pod numerem telefonu 887 878 900 lub numerem alarmowym 112" - zaapelowano w komunikacie.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy