Policja kontroluje bezdomnych. Apeluje do mieszkańców, by nie byli obojętni na los potrzebujących.

Artykuł
Fot. KPP Bytów

Dzielnicowi z bytowskiej komendy wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej sprawdzają, jak w tych trudnych warunkach zimowych radzą sobie bezdomni. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców, żeby nie byli obojętni na los osób potrzebujących. Mundurowi przypominają, że informacje o miejscu pobytu osób bezdomnych można przekazać poprzez zgłoszenie w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Temperatura powietrza jest coraz niższa, dlatego bytowscy dzielnicowi sprawdzają, jak radzą sobie osoby bezdomne. W ramach działań policjanci wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bytowie kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Funkcjonariusze zwracają również uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie. W przypadku ujawnienia osób bezdomnych w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu mundurowi ułatwiają im dotarcie do noclegowni, schronisk lub do miejsc, w których mogą otrzymać niezbędną pomoc.

Policjanci apelują do mieszkańców o przekazywanie informacji dotyczących osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz ludzi starszych, samotnych, ubogich oraz o to, by nie ignorować przypadków napotkania osób znajdujących się w sytuacji zagrażających ich życiu. Nie bójmy się reagować. Funkcjonariusze przypominają, że miejsca przebywania osób bezdomnych, można przekazać poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Kilkustopniowy mróz może okazać się zabójczy, a jeden telefon może uratować komuś życie.

Źródło: KPP Bytów

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy