Polak ofiarą izraelskiego nalotu. Prokuratura wszczęła śledztwo!

portal tvrepublika.pl/za 03-04-2024, 12:00
Artykuł
Zrzut ekranu / twitter.com

Prokuratura Okręgowa w Przemyślu wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa polskiego obywatela Damiana Sobola w Strefie Gazy, poinformowała zastępca Prokuratora Okręgowego w Przemyślu prok. Beata Starzecka. Polak zginął na skutek izraelskiego ataku na konwój humanitarny.

Jak powiedziała Polskiej Agencji Prasowej prokurator Starzecka, śledztwo jest prowadzone z art 148 kk par. 2 pkt 4.

"Wszczęliśmy śledztwo w sprawie zabójstwa z 1 na 2 kwietnia w Strefie Gazy obywatela polskiego Damiana Sobola w wyniku ataku sił zbrojnych Izraela z użyciem materiałów wybuchowych", przekazała PAP prok. Starzecka. 

Dodała, że na razie nie może udzielić szerszych informacji.

Chodzi o atak na konwój humanitarny w Strefie Gazy, w którym zginął obywatel Polski, przemyślanin Damian Soból, członek ekipy World Central Kitchen (WCK). Zginął w poniedziałek, 1 kwietnia, w ataku rakietowym sił izraelskich na konwój humanitarny dostarczający żywność w Strefie Gazy. W ataku zginęło siedmiu wolontariuszy, a organizacja wstrzymała swoją działalność w tym regionie. 

Oprócz Polaka wśród ofiar śmiertelnych są obywatele Australii, i Wielkiej Brytanii oraz jedna osoba z obywatelstwem amerykańsko-kanadyjskim. Zginął także palestyński kierowca.

Armia izraelska potwierdziła, że jest sprawcą ataku, w którym zginął Polak. Polska oczekuje pełnego wyjaśnienia ze strony Izraela ws. śmierci Polaka.

 

Źródło: portal tvrepublika.pl, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy