Polacy nie uwierzyli w "zamach na demokrację". PiS wciąż z wysokim poparciem

Artykuł
Facebook/ PiS

Mimo zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego i podnoszonego przez opozycję larum o zamachu na demokrację, Prawo i Sprawiedliwość wciąż cieszy się największym poparciem wśród Polaków. Na partię Jarosława Kaczyńskiego oddanie swojego głosu deklaruje 32 proc. Polaków – wynika z sondażu Millward Brown SA dla Faktów TVN i TVN24.

W porównaniu do poprzedniego badania z 19 listopada, PiS straciło 3 punkty proc.

Sondaż wykazuje tendencję wzrostową dla partii Ryszarda Petru. .Nowoczesna wyprzedzając PO uzyskała 20 proc. To wzrost aż o 11 punktów proc. Z badania wynika, że 36 proc. respondentów, który w ostatnich wyborach parlamentarnych oddali swój głos na PO, dziś poparłoby .Nowoczesną. Chęć zagłosowania na Platformę Obywatelską wyraziło 19 proc. ankietowanych. To 3 punkty procentowe mniej niż w poprzednim sondażu.

Ruch Kukiz '15 może liczyć niezmiennie na 7-procentowe poparcie. Pozostałe formacje znalazłyby się poza Sejmem: Zjednoczona Lewica – 6 proc. (-1 punkt proc.) KORWiN – 4 proc. (- 1 punkt proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe – 4 proc. (-1 punkt proc.) oraz Partia Razem – 2 proc. (-2 punkty proc.).

Źródło: tvn24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy