Polacy nie chcą migrantów w Polsce. Wskazują, że należy ich... [SONDAŻ]

portal tvrepublika.pl/za 17-06-2024, 11:20
Artykuł
podlaski.strazgraniczna.pl

Aż 67 proc. badanych uważa, że nielegalnych migrantów, którzy próbują przekroczyć polsko-białoruską granicę, nie należy wpuszczać, a jeśli uda im się przekroczyć granicę, kazać im wrócić na białoruską stronę. Tak wynika z sondażu Ipsos dla TOK FM i OKO.press.

Pracownia Ipsos zapytała Polaków o to, jak władze powinny traktować ludzi, którzy próbują przekroczyć granicę Polski z Białorusią.

Zgodnie z opublikowaną w poniedziałek informacją, najwięcej badanych - 67 proc. - wybrało odpowiedź: "Nie wpuszczać, a jeśli uda im się przekroczyć granicę, kazać wrócić na stronę białoruską".

Jedynie 19 proc. zgodziło się z tym, że "należy ich wpuścić na teren Polski i rozpatrzeć ich wnioski o azyl". "Nie wiem/trudno powiedzieć" wskazało 14 proc. badanych. 

Przeciwko wpuszczaniu uchodźców opowiada się najwięcej wyborców Konfederacji (91 proc.) i Prawa i Sprawiedliwości (86 proc.). W elektoracie Koalicji Obywatelskiej jest to 61 proc., a Trzeciej Drogi 60 proc. Jedyną partią, której większa część elektoratu chce otwarcia granicy białoruskiej dla uchodźców, jest Lewica (43 proc. za, 39 przeciw).

Sondaż przeprowadzono metodą mixed mode (CATI i CAWI) od 4 do 6 czerwca. Badanie zrealizowano na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie dorosłych 1000 Polaków.

Źródło: portal tvrepublika.pl, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy