Polacy mają pociąg do podróżowania. Wiemy gdzie pojadą składy PolRegio

Tomasz Domański 21-06-2022, 14:50
Artykuł
PolRegio

Największy polski przewoźnik kolejowy - Polregio, uruchomi w sezonie wakacyjnym niemal sto nowych połączeń do najbardziej popularnych kierunków turystycznych - poinformowała kolejowa spółka. W sumie będzie to oznaczało uruchomienie blisko 5,5 tys. dodatkowych pociągów.

Od 25 czerwca do 31 sierpnia działać będzie wakacyjne połączenie na trasie Gdynia/Lębork – Łeba. Ma być też więcej połączeń z Gdyni na Półwysep Helski, a dodatkowe pociągi pojawią się również na trasach Gdynia – Władysławowo oraz Władysławowo – Hel.

Polregio uruchomi również nadmorskie, sezonowe połączenia ze stolicy Wielkopolski. Chodzi o weekendowe trasy Poznań – Świnoujście oraz Poznań – Kołobrzeg. Pociągi będą ponadto kursować w relacjach Zielona Góra – Świnoujście, Kamień Pomorski – Szczecin, a połączenie Koszalin – Mielno Koszalińskie będzie realizowane codziennie

Specjalne, wakacyjne trasy Polregio pojawią się także na Podkarpaciu. Od 25 czerwca do 28 sierpnia spółka zapewni weekendowe połączenia na trasach Sanok – Ustrzyki, Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja), Sanok – Medzilaborce (Słowacja) oraz Jarosław – Lublin i Rzeszów – Zamość.

W województwie małopolskim Polregio zapewni specjalną, wakacyjną komunikację między Energylandią, największym rodzinnym parkiem rozrywki w Polsce, a Skawiną i krakowskimi stacjami: Kraków Główny, Kraków Zabłocie, Kraków Podgórze, Kraków Łagiewniki i Kraków Sanktuarium. Od 24 czerwca aż do końca września pociągi na tej trasie będą kursować codziennie, a przez cały sierpień dodatkowo pojawią się jeszcze składy "Energylandia BIS", które podwoją całkowitą liczbę kursów.

Jak informuje przewoźnik, sezonowe trasy Polregio obejmą również tereny województwa warmińsko-mazurskiego. Do 3 września codziennie będą kursowały pociągi na trasie Olsztyn – Giżycko oraz Olsztyn – Korsze.

Z kolei na Lubelszczyźnie w okresie 25 czerwca – 31 sierpnia uruchomione zostaną połączenia: codziennie Lublin – Bełżec, a w weekendy Zamość – Rzeszów oraz Lublin – Jarosław. Natomiast połączenie Chełm – Włodawa (2 pary pociągów w weekendy) będzie funkcjonować od 25 czerwca do 25 września.

W województwie lubuskim od 25 czerwca do 22 września dostępne będą specjalne, weekendowe połączenia wakacyjne na trasie Zielona Góra – Toporów oraz Toporów – Zbąszynek.

Wakacyjne trasy od 1 lipca ruszą także na Podlasiu. Weekendowe połączenia będą działać do końca września na trasie z Białegostoku do Walił przez teren Puszczy Knyszyńskiej – obszaru leśnego zajmującego ponad 1000 km kwadratowych.

Polregio SA to największy pasażerski przewoźnik w Polsce, z 26 proc. udziałem w rynku. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1500 pociągów zamawianych przez urzędy marszałkowskie, które zatrzymują się na ponad 1900 stacjach.

Źródło: PAP/PolRegio

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy