Polacy i Ukraińcy głosują dziś razem! Krystian Ochman wygra Eurowizję?

masz/td 14-05-2022, 10:09
Artykuł
@EurowizjaPOL/canva.com

Dzisiaj o godz. 21.00 rozpocznie się wielki finał 66. Konkursu Eurowizji. W Turynie zaśpiewa też nasz rodak, Krystian Ochman. – Niech wszyscy Polacy oraz nasi goście z Ukrainy zagłosują na Ochmana. Pokażmy światu solidarność – zaapelował Tomasz Sakiewicz, prezes Telewizji Republika oraz red. naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”.

Krystian Ochman zaśpiewa, jako 23. spośród 25. finalistów Eurowizji. Polak ma szanse nawet na zwycięstwo we włoskim Turynie. Jednak trzeba mu pomóc.

- Apeluję do wszystkich państwa, którzy mają znajomych, rodzinę poza Polską, a przecież mnóstwo kontaktów mają Polacy, jest 20 mln poza Polską ludzi polskiego pochodzenia, mamy 3 mln Ukraińców, którzy mogą głosować na Polaka, będąc w Polsce. Tego blokady nie obowiązują, chyba że mają polskie telefony. Niech wszyscy się zmobilizują, bo mamy szansę i trzeba to wykorzystać - powiedział prezes TVP Jacek Kurski po awansie Krystiana Ochmana do finału Eurowizji.

- Bardzo bym chciał, żeby Krystian odniósł sukces, przy czym chciałbym ostudzić oczekiwania, bo zawsze, jak się mówi, że idziemy po zwycięstwo, to się przegrywa. Ja mam jedno oczekiwanie: niech Europa pozna się na tym głosie i wtedy ja będę spokojny o dobry wynik – dodał prezes Kurski.

Głosowanie rozpocznie się po zakończeniu wszystkich występów. Widzowie będą mieli 15 minut na wysłanie SMS-a. Na Polskę mogą oddać głosy mieszkańcy Finlandii, Izraela, Serbii, Azerbejdżanu, Gruzji, Malty, San Marino, Australii, Cypru, Irlandii, Macedonii, Estonii,  Rumunii, Czarnogóry, Belgii, Szwecji, Czech, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Hiszpanii.

Zachęcamy też do wzięcia udziału w naszej mini zabawie na Twitterze.

W oknie poniżej występ Krystiana Ochmana na żywo!

Źródło: niezalezna.pl/Telewizja Republika/Eurowizja Polska

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy