Polacy chcą bojkotu igrzysk olimpijskich w Paryżu. Powód jest oczywisty

Artykuł
canva.com

47 proc. ankietowanych w badaniu Social Changes dla wpolityce.pl opowiedziało się za zbojkotowaniem przez Polskę Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r., jeśli Międzynarodowy Komitet Olimpijski dopuści do nich zawodników z Rosji i Białorusi.

W opublikowanych w niedzielę wynikach sondażu 47 proc. ankietowanych, na pytanie, co powinna zrobić Polska, jeśli MKOl dopuści do startu sportowców z Rosji i Białorusi na Igrzyskach w Paryżu w 2024 r. wybrało odpowiedź: „Polska powinna całkowicie zrezygnować z udziału, czyli zbojkotować Igrzyska”.

38 proc. respondentów wskazało, że Polska powinna wziąć udział w Igrzyskach na dotychczasowych zasadach. Zdaniem 15 proc. Polska powinna pozwolić polskim sportowcom na start pod neutralną flagą.

MKOl w opublikowanym pod koniec stycznia komunikacie zapowiedział, że będzie dążył do dopuszczenia zawodników z Rosji i Białorusi do przyszłorocznych igrzysk, ale jako "neutralnych" sportowców i wyłącznie tych, którzy nie popierają działań prezydenta Władimira Putina.

Rządy 34 krajów, w tym Polski, domagają się od MKOl ponownego rozważenia tej kwestii, a także wyjaśnienia, w jaki sposób można byłoby upewnić się, że taka neutralność będzie przez wszystkich respektowana.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy