Podhalański GOPR rozpoczął szkolenie. Ratownicy ćwiczą zimowe akcje ratunkowe
Dziś na Hali Krupowej rozpoczęło się szkolenie ratownicze zimowe, odbywające się w ramach programu Interreg PL/SK.
Plan szkolenia obejmuje m.in. organizację zimowych akcji ratowniczych, zimowe środki transportu, postępowanie w wypadku hipotermii. Ratownicy poznają też unifikację lawinowego ABC, planowanie wycieczek skitourowych czy budowę schronień w śniegu.
Szkolenie jest zorganizowano w ramach projektu: „Człowiek/Kolega/Ratownik – kompetencje służby górskiej 2.0” („Človek/Kolega/Záchranár – kompetencie horskej služby 2.0), finansowanego z Programu Wspólpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014–2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregion Tatry.
Najnowsze
"Nagle źle się poczuł i stracił przytomność". Nie żyje 50-letni Polak, który zasłabł podczas pracy na plantacji
Bójka w gruzińskim parlamencie. W ruch poszły pięści
Angelina Jolie nie umawia się z nikim od czasu rozwodu z Bradem Pittem