Podejrzany o brutalne zabójstwo i znieważanie zwłok matki trafił do aresztu

Artykuł
Podejrzany został tymczasowo aresztowany
Canva

Sąd Rejonowy w Kętrzynie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Kamila K. podejrzanego o zabójstwo matki i znieważenie jej zwłok. Według prokuratury, mężczyzna zadał kobiecie kilkadziesiąt ciosów tępym narzędziem i nożem. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło 17 stycznia w Kętrzynie. Według ustaleń śledczych Kamil K. zabił swoją matkę, Anne K., zadając jej kilkadziesiąt ciosów tępym narzędziem oraz nożem w głowę i inne części ciała. Następnie, przez kilka kolejnych dni mężczyzna miał znieważać zwłoki swojej matki.

Sąd Rejonowy w Kętrzynie w piątek rozpoznał wniosek prokuratura i zastosował wobec Kamila K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Jak podał rzecznik SO w Olsztynie, sąd uznał, że w powyższej sprawie zachodzi konieczność zastosowania wobec Kamila K. tymczasowego aresztowania w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania.

Czytaj: Sąd Najwyższy: 15 lat więzienia za brutalny gwałt na dziecku nie oddaje potworności zbrodni

Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo, że Kamil K. dopuścił się popełnienia zarzucanych mu czynów.

Kamil K. był już wcześniej podejrzewany o zabójstwo z 2007 roku. Stwierdzono u niego wówczas niepoczytalność i osadzono w szpitalu psychiatrycznym. W 2020 r., na podstawie opinii biegłych psychiatrów, Sąd Okręgowy w Sieradzu uchylił internację.

Źródło: dziennik.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy