Pod Białogardem otworzono Muzeum Zimnej Wojny
W atomowych bunkrach w Podborsku pod Białogardem od zeszłego weekendu oficjalnie działa Muzeum Zimnej Wojny. Nietypowa placówka z pewnością przykuje uwagę miłośników historii.
Placówka w Podborsku był jednym z 3 magazynów atomowych wybudowanych w Polsce Ludowej pod koniec lat sześćdziesiątych. Istnienie placówka długie dekady uznawane było za sekret, wiedzieli o niej tylko wybrani wysokiej rangi oficerowie polscy i radzieccy.
Pod koniec ubiegłego roku opiekę nad miejscem przejęło kołobrzeskie starostwo, które w porozumieniu z Muzeum Oręża Polskiego stworzyło muzeum. Koszty inwestycji wyniosły ponad 100 tysięcy złotych, bunkier musiał zostać zmodernizowany i osuszony. Muzeum w chwili obecnej działa w weekendy.
Najnowsze
Wildstein: Prezydent demonstruje, że jest podmiotem decydującym
UJAWNIAMY! Wielichowska złożyła interpelację przeciw projektowi ustawy "Stop pedofilii"
Kard. Sarah: Afrykanie chcą, by Papież mówił im o Bogu, a nie o kwestiach społecznych