Po wyborach Polska uśmiechnie się jako pierwsza do Niemiec - wiernopoddańcza deklaracja wiceprezydenta Wrocławia w konsulacie RFN

Portal TV Republika 02-06-2023, 07:30
Artykuł
polen.diplo.de

W Konsulacie Generalnym Niemiec we Wrocławiu wiceprezydent tego miasta, związany z PO Sebastian Lorenc wypowiedział skandaliczne słowa. „Chcę was zapewnić, że wkrótce nadejdą dni, kiedy Polska znowu zacznie się uśmiechać. A wiecie do kogo uśmiechnie się jako pierwsza? Do Niemiec!” - powiedział.

Lorenc apelował również do zgromadzonych, aby „nie tracili wiary w polską demokrację”. - Nie traćcie wiary w Polskę, nie traćcie wiary w samorząd, nie traćcie wiary we Wrocław — prosił.

Podczas przyjęcia, w którym uczestniczyło, według relacji „Gazety Wrocławskiej”, kilkaset osób - w tym przedstawicieli RFN - zastępca Sutryka zapowiedział, jak się wydaje, zwycięstwo Platformy Obywatelskiej.

- Chce was zapewnić, że wkrótce nadejdą dni, kiedy Polska znowu zacznie się uśmiechać. A wiecie do kogo uśmiechnie się jako pierwsza? Do Niemiec! — powiedział.

Wiceprezydent Wrocławia poprosił również o trzymanie kciuków za Polskę i Wrocław. Zwyciężymy! -zakończył.

Wypowiedź Sebastiana Lorenca była tłumaczona na język niemiecki.

Wystąpienie było krytykowane przez uczestniczących w spotkaniu samorządowców różnych ugrupowań.

- Niestety byłem dzisiaj świadkiem zwykłego draństwa. Są granice wyrażania niechęci w stosunku do własnego kraju oraz prowadzenia kampanii politycznej — powiedział „Gazecie Wrocławskiej” związany z PiS wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski.

- Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego – w błędzie trwać”. Może pan wiceprezydent wyciągnie wnioski na przyszłość i zrozumie, że na takich spotkaniach należy pamiętać o protokole dyplomatycznym i godnym zachowaniu — stwierdził z kolei Wojciech Stawicki z Bezpartyjnych Samorządowców.

Źródło: Gazeta Wrocławska

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy