Płużański: Działania KE to bezprawie!

Artykuł
Telewizja Republika

Gośćmi Telewizji Republika byli Maciej Chudkiewicz i Tadeusz Płużański. Głównym tematem rozmowy było uruchomienie przez KE artykułu 7 przeciwko Polsce. – Wydaje mi się, że w dobrym momencie prezydent podpisał ustawy. To była odpowiedz Polski na to, co zrobił Timmermans. To co robi KE to jest bezprawie, to mieszanie się w nasze, polskie sprawy – ocenił Płużański.

– Wydaje mi się, że w dobrym momencie prezydent podpisał ustawy. To była odpowiedz Polski na to, co zrobił Timmermans. To co robi KE to jest bezprawie, to mieszanie się w nasze, polskie sprawy. KE nie ma takiego prawa i my musimy na to reagować. Jak najgorzej oceniam to, co zrobiła KE. Podoba mi się kontrdziałanie Andrzeja Dudy – powiedział Tadeusz Płużański.

– Totalnie bzdurne działanie. KE czepia się tego, że w Polsce kobiety będą miały mniejszy wiek emerytalny niż mężczyźni. Zwróćmy uwagę, że KE nie oskarżana o łamanie praworządności, tylko mówi, że istnieje ryzyko. Ryzyko istnieje takie, że jak wyjdę stąd na ulice to potraci mnie samochód, ale to nie jest powód, aby nie wychodzić z domu. Trzeba działać często ryzykując, to oczywiste – ocenił Maciej Chudkiewicz.

– Nie mniej zastanawiające jest to co dzieje się na arenie medialnej. Widzimy zmasowany atak TVN-u i Wyborczej razem z niemieckimi mediami. Nasza opozycja mówi dokładnie tak samo, jak ośrodki zagraniczne – podkreślił Płużański.

– Bardzo dużym zainteresowaniem artykuł 7 cieszy się właśnie w zagranicznych mediach i to oni to napędzają, a nie Polscy obywatele – dodał Chudkiewicz.

– Polska jest ewidentnie na celowniku. Myślę, że doskonale to Wyjaśnił Jacek Wolski, który powiedział, że tutaj chodzi tylko i wyłącznie o interes gospodarczy. To powoduje, że Europa nie może znieść, że Polska nie chce uczestniczyć w wielu ich planach. Jak zwykle pieniądze tutaj są przyczyną – zaznaczył Płużański.

– Oni nie mogą znieść, że my się z pewnych kwestii wyłamaliśmy. My mówimy stanowcze nie wobec imigrantów i to się nie podoba – dodał Chudkiewicz.

– Oni się bawią naszym kosztem, pieniędzmi innych ludzi – ocenił Płużański. – Myślę, że nie wszyscy się fascynują tym sporem są rzeczy ważniejsze. Jest jeszcze jedna rzecz – właściwie się dobrze stało, że Timmermans wyłożył karty na stół. Polska może nie będzie teraz aż tak grillowana. Lepiej, ze powiedział to teraz niż wciąż powtarzałby czy uruchomić czy też nie ten artykuł – mówił Płużański.

Działania CBA

– Trzeba pochwalić CBA, że tak prężnie działa i nie oszczędza żadnej ze stron. Spójrzmy też na reakcje każdej ze stron. PO idzie w zaparte. Schetyna zrzuca winę na PiS, że w ogóle się przygląda tej sprawie. CBA jest potrzebne. Ta instytucja bardzo dobrze działa – ocenił Płużański. – Działania i wypowiedzi PO trzeba traktować z pewnym dystansem – dodał.

Wizyta Theresy May w Polsce

– Jakbyśmy podpisali jakiś układ wojskowy z Francją, to mówiąc prześmiewczo można by było się obawiać. Jestem pod wrażeniem, że pani premier do nas przyjechała z całym sztabem ludzi. Przyjechała mimo tego, że wielu wyśmiewało ten fakt i namawiało by tego nie robiła – powiedział Tadeusz Płużański.  

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy