Płock: w samochodzie maczeta, w domu amunicja. Wpadka włamywaczy

Tomasz Domański 27-05-2022, 12:22
Artykuł
canva.com

Dwóch mężczyzn w wieku 32 i 35 lat, podejrzanych o rozbój, a także 30-letnię kobietę, w której mieszkaniu znaleziono amunicję, zatrzymali w czasie działań operacyjnych policjanci z Płocka. W samochodzie, którym podróżowali zatrzymani, znaleziono m.in. maczetę oraz przyrządy do otwierania zamków.

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska powiedziała, że zatrzymania, których dokonali funkcjonariusze z tamtejszego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu oraz specjalnej grupy realizacyjnej, związane są z rozbojem, do jakiego doszło na początku maja w pobliskim Gostyninie.

Z przekazanych informacji wynika, że kryminalni najpierw zatrzymali osobowe audi, którym jechali podejrzani. W ten sposób ujęto 32- i 35-latka, mieszkańca Płocka, który podejrzany jest także o liczne kradzieże, w tym pieniędzy z hipermarketu, oraz o usiłowanie kradzieży samochodu.

- Jak się okazało, mężczyzna kilka miesięcy temu opuścił zakład karny. Podczas policyjnej akcji ujęto też 30-letnią kobietę - w jej mieszkaniu, na terenie Płocka, funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk amunicji, przekazała oficer KMP.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy