Pistorius: inicjatywa przekazania Leopardów wypłynęła z Polski [wideo]

Reuters

Przebywający w Warszawie przejazdem z Kijowa minister obrony Niemiec Boris Pistorius spotkał się ze swoim polskim odpowiednikiem wicepremierem Mariuszem Błaszczakiem. Jak powiedział "Ukraińcy dają całemu światu lekcję odwagi, cały świat musi wykazać respekt dla tych żołnierzy. "Przed chwilą rozmawiałem z moim kolegą Mariuszem na temat koalicji, która dostarcza czołgi na Ukrainę. To nie będzie koniec pomocy, pomoc będzie kontynuowana", zaznaczył podczas krótkiego briefingu prasowego. Przypomniał, że inicjatywa przekazania Leopardów Ukrainie wypłynęła z Polski.

- Nigdy nie powinniśmy się zmęczyć w wysyłaniu pomocy Ukrainie, dodał. Boris Pistorius powiedział też, że zamienił kilka słów na temat dalszej współpracy z polskim MON-em.

"To była bardzo szczera i otwarta rozmowa o dalszej współpracy w tak ciężkich czasach", podkreślił. "Mamy dużo wzajemnych spraw i wspólnych interesów, chodzi też o wzmocnienie wschodniej flanki NATO", wskazał.

"Rozmawialiśmy też o intensyfikacji produkcji amunicji i broni w Niemczech. Ważne jest, abyśmy pokazywali na zewnątrz, że stanowimy jedność i mówimy jednym głosem", powiedział szef niemieckiego ministerstwa obrony w bliskim sąsiedztwie Belwederu.


Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy