„Pilnujmy Polski!”. Macierewicz: Polacy bronią PiS-u, bo PiS broni niepodległości

Artykuł
TV Republika

Punktem odniesienia do kryzysu, z którym, na wielu płaszczyznach, mamy do czynienia, jest „sojusz niemiecko-rosyjski, którego przejawem, a jednocześnie i infrastrukturą gospodarczo-polityczną jest Nord Stream 2” - uważa marszałek Sejmu Antoni Macierewicz. „Nord Stream 2 jet bazą tego, co dzieje się w Europie - największego kryzysu energetycznego, który przeżywa UE” - powiedział Macierewicz w programie „Pilnujmy Polski!” na antenie TV Republika.

Macierewicz przypomniał, że jest to kontynuacja rosyjskiego ataku, którego pierwsza faza miała miejsce 10.04.2010. „Przecież nie chodziło tylko o zaatakowanie Polski przez śmierć dwóch prezydentów, ale także o zastraszenie Europy Środkowej. Rosjanie mieli świadomość, że to dzięki Polsce Europa Środkowa zyskiwała samodzielność” - podkreślił marszałek senior.

Kolejną płaszczyzną, na której rozgrywany jest skoordynowany atak przeciwko Polsce, jest dyskusja wokół praworządności w Unii Europejskiej. „Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego przywołuje podstawowe zasady, które zostały ustalone przez Traktat Lizboński, który określa, że UE ma prawo interwencji wyłącznie w tych dziedzinach, które zostały przekazane do jej kompetencji” - przypomniał wiceprzewodniczący PiS i dodał, że „wymiar sprawiedliwości znajduje się poza kompetencjami UE”, jak również kwestia małżeństw i ich ochrony przez państwo, a także ochrony życia od momentu poczęcia.

Finansowy szantaż

- Tymczasem w tych obszarach jest skupiony cały atak, nie tylko polityczno-publicystyczny, ale i finansowy, bo grożą nam, że Polska nie otrzyma należnych jej pieniędzy, jeżeli nie zastąpi praworządności dyktatem - podkreślił Macierewicz.

- To sugeruje, że mamy akcję polityczną, która jest wprost skierowana przeciwko polskiemu rządowi - zaznaczył gość Ryszarda Gromadzkiego i przypomniał, że w ten schemat wpisują się wypowiedzi Donalda Tuska, który jest przedstawicielem interesów niemiecko-rosyjskich w Polsce. „Wypowiedzi pana Tuska są nieprawdopodobnie wręcz antypolskie, antypaństwowe i antynarodowe” - zauważył Macierewicz i przypomniał, że odpowiedź Polaków na tę retorykę jest jednoznaczna. „Polacy jednoznacznie stają po stronie formacji patriotycznej, stają po stronie PiS. Mówią: 'bronimy PiS-u, bo PiS broni niepodległości'” - podkreślił Macierewicz.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy