„Pilnujmy Polski!”. Macierewicz: Nie tylko obroniony został minister Czarnek, ale i nasza przyszłość przed dominacją lewactwa

Zapraszamy do obejrzenia całego materiału wideo
Fot. PAP/Marcin Obara

W programie „Pilnujmy Polski" na antenie TV Republika redaktor Ryszard Gromadzki rozmawiał z marszałkiem seniorem Antonim Macierewiczem. Tematem rozmowy był wniosek KO o wyrażenie wotum nieufności ministrowi edukacji i nauki Przemysławowi Czarnkowi.

Za wyrażeniem wotum nieufności ministrowi edukacji i nauki opowiedziało się 205 posłów, 236 było przeciw, 7 wstrzymało się od głosu.

Podczas głosowania nad wnioskiem za odwołaniem Czarnka ze stanowiska szefa MEiN opowiedziały się: Koalicja Obywatelska, Lewica, Koalicja Polska, Polska2050 i koło Polskie Sprawy. Bronił go PiS, trzech posłów Kukiz15 i trzech posłów niezrzeszonych. Posłowie Konfederacji wstrzymali się od głosu.

Sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży rekomendowała Sejmowi odrzucenie wniosku KO.

Prof. Czarnek pozostaje szefem MEiN

- Nie tylko obroniony został minister Czarnek, ale obroniona została polska szkoła, polska młodzież, obroniona została nasza przyszłość przed dominacją lewactwa, które zalewało nasze uczelnie i prześladowało podstawowe wartości polskie. Minister Czarnek przywraca wartości w tym co najważniejsze, czyli w wychowaniu, kształtowaniu i edukacji - powiedział Macierewicz. 
 
- Te ataki to tylko wściekłość, tam nie ma nic, jeżeli chodzi o merytoryczne zarzuty, tam nie ma rozsądnego argumentu. To jest rzecz niebywała - dodał. 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy