„Pilnujmy Polski”. Macierewicz: Najwyższy czas otrząsnąć się z bezradności

Antoni Macierewicz
flickr.com/EU2017EE Estonian Presidency

Wydarzenia na Białorusi to zapowiedź kontynuacji tej taktyki, która doprowadziła do śmierci polskiego prezydenta – uważa wiceprzewodniczący PiS Antoni Macierewicz, który był gościem programu „Pilnujmy Polski” na antenie Telewizji Republika.

- To nie był precedens. Precedensem był 10 kwietnia. To był precedens, to było uderzenie terroryzmu Rosyjskiego – podkreślił Macierewicz.

- Przez kłamstwo smoleńskie przestaliśmy myśleć o terroryzmie rosyjskim w codziennym wymiarze. Wszyscy muszą to sobie uświadomić, że Rosja będzie stosować terroryzm w stosunku do wszystkich państw, które znajdowały się w strefie wpływów ZSRR – zaznaczył gość Telewizji Republika i dodał, że należy „przekształcić cały system polskiego bezpieczeństwa”.

Musimy być gotowi na ataki terrorystyczne

- To nie jest tylko kwestia liczebności i modernizacji uzbrojenia. To także konieczność przygotowania się akcje terrorystyczne – zaznaczył Macierewicz i dodał, że „czas się otrząsnąć z bezradności. Musimy podjąć zdecydowane działania, bo stracimy niepodległość” - zaapelował.

W świetle wydarzeń w Mińsku należy — zdaniem Antoniego Macierewicza — ponownie zadać pytanie „czyje wpływy doprowadziły do absurdalnego werdyktu TSUE, które znalazło poparcie polskiej opozycji, której już nie można nazwać opozycją, tylko trzeba nazwać Targowicą?”

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy