Pijany ojciec miał opiekować się synem. Ojcem „zaopiekowała się” jednak policja

Portal TV Republika 18-09-2023, 13:15
Artykuł
facebook.com

„Pijanego 49-latka, który na jednym z placów zabaw w Oświęcimiu opiekował się 7-letnim synem, zatrzymali policyjni przewodnicy psów służbowych. Funkcjonariuszy zaalarmowali świadkowie sytuacji” – podała oświęcimska policja.

Rzecznik komendy powiatowej asp. szt. Małgorzata Jurecka przekazała, że po południu policjanci z psami patrolowali teren jednego z osiedli. „Tuż po godzinie 17. otrzymali informację, że na placu zabaw przebywa nietrzeźwy mężczyzna z małym chłopcem. To się potwierdziło. 49–letni ojciec siedmiolatka miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany. Chłopiec trafił pod opiekę rodziny" – zrelacjonowała policjantka. - „Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego, nad którym miał obowiązek opieki. Grozi za kara do pięciu lat więzienia”.

Policjantka dodała, że materiały sprawy trafią do wydziału rodzinnego i nieletnich sądu w Oświęcimiu. „Stan, w jakim mężczyzna sprawował opiekę, może świadczyć o jego uzależnieniu od alkoholu. Odrębny wniosek zostanie zatem skierowany do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych” – zaznaczyła Jurecka.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy